بک تست گیری

آموزش بک تست گیری در متاتریدر

برای این که بتوانید ریسک خود را برای حضور در بازار کاهش دهید می‌توانید قبل از ورود از استراتژی خود بک تست بگیرید. این کار به شما کمک می‌کند تا اصولی تر کار کنید و در صورتی که سیستم معاملاتی شما ضررده بود آن را اصلاح کنید. به طور کلی یک سیستم یا برنامه قبل از این که به طور گسترده مورد استفاده قرار بگیرد نیاز دارد تا امتحان خودش را پس بدهد. دنیای ترید نیز از این موضوع مستثنی نیست. در این مطلب از امیرتریدر قصد  داریم بک تست گیری در متاتریدر را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم.

بک تست گیری چیست؟

قبل از این که نحوه Backtest گیری را مورد بررسی قرار دهیم نیاز است تا ابتدا بیشتر با آن آشنا شوید.

برای تست استراتژی و پلن معاملاتی خود نیاز دارید تا آن را در محیطی شبیه به بازار آزمایش کنید.

شرط موفقیت در بازار داشتن استراتژی و پلن معاملاتی است. اما بعد از آن که قوانین استراتژی خود را نوشتید با یک چالش روبه رو هستید. از کجا معلوم این قوانین سودده باشند؟ پاسخ به این سوال سخت نیست. می‌توانید Strategy خود را در گذشته بازار امتحان کنید. سودها و زیان های خود را بررسی کنیم و ببینید برنده هستید یا بازنده.

ممکن است پیش خودتان بگویید نتایج گذشته بازار نمی‌تواند آینده بازار را تضمین کند. حق با شماست اما به هر حال چراغ راهی است. معمولا وقتی یک Strategy در گذشته بازار جواب می‌دهد احتمالا در آینده نیز می‌تواند درست کار کند. این کار خیلی بهتر از این است که بدون هیچ بررسی در گذشته بازار و صرفا با یک سری قوانین بخواهید وارد مارکت شوید.

همچنین بخوانید:   تئوری برابری نرخ بهره چیست؟

بیایید این مورد را با یک مثال توضیح دهیم. فرض کنید یک دانشجوی پزشکی را صرفا به دلیل این که چند واحد دانشگاهی پاس کرده است به اتاق عمل بفرستند و از او بخواهند عمل قلب باز انجام دهد😲متاسفانه با چنین کاری فقط بیمار را راهی دیار باقی خواهیم کرد😀.

ترید هم یک شغل است که نیاز به تخصص دارد و رسیدن به مهارت در آن از جراحی قلب هم سخت تر است. پس مراحل یادگیری آن را با حوصله پشت سر بگذارید.

فواید بک تست

 در ادامه به معرفی فوایدی که گرفتن بک تست دارد می‌پردازیم. این موارد عبارتند از:

 • تسلط به قوانین استراتژی
 • شناخت ماهیت انتظارات در استراتژی
 • ایجاد دیتای لازم برای مدیریت سرمایه
 • کمک به کنترل احساسات

تسلط به قوانین استراتژی

اولین فایده بک تست گیری مسلط شدن بیشتر به قوانینتان است. زمانی که شما در گذشته هزاران بار Strategy خود را در بازار پیاده کرده باشید می‌توانید با چشمان بسته هم به دنبال نقاط مناسب معاملاتی بگردید (البته با کمی اغراق😄). زیرا هر موردی که برای ما تبدیل به عادت شود می‌توانیم آن را با سرعت بیشتر و خطای کمتر به کار ببریم.

شناخت ماهیت انتظارات در استراتژی

فرض کنید در بک تست مشخص شود که قوانین شما در 80 درصد مواقع درست کار می‌کند. در چنین وضعیتی دیگر نیاز نیست در انتظار سودهای بزرگ باشید. حال اگر بتوانید با سود کوچک هم از معاملات خارج شوید شما در کل برنده خواهید بود. البته به شرطی که ضررهای آن 20 درصد مواقع آنقدر بزرگ نباشد که حسابتان را وارد ضرر کند.

یا مثلا Strategy شما در طول یک ماه فقط دو بار سیگنال خرید داده است. پس نمی‌توانید انتظار داشته باشید که هر روز در مارکت برای شما فرصت معاملاتی وجود داشته باشد.

همچنین بخوانید:   چارت طلا تریدینگ ویو

ایجاد دیتای لازم برای مدیریت سرمایه

برای نوشتن برنامه جامع مدیریت سرمایه نیاز است که شما تکلیف استراتژی خود را در گذشته بازار روشن کرده باشید و برای سوالات زیر پاسخ مناسب پیدا کرده باشید. این سوالات عبارتند از:

بیشترین تعداد ضررهای متوالی شما چقدر است؟

بیشترین مقدار ضررهای متوالی چقدر است؟

تعداد معاملات با سود بسته شده؟

بیشترین مقدار ضرر؟

تعداد معاملات با ضرر بسته شده؟

بیشترین مقدار سود؟

و ….

تا وقتی نتوانید برای این سوالات پاسخ مناسب پیدا کنید چطور می‌خواهید مدریت سرمایه درست انجام دهید؟

کمک به کنترل احساسات

بخشی از موفقیت یک تریدر به کنترل احساسات او بستگی دارد. وقتی یک استراتژی در مراحل بک تست خوب و موفق عمل کرده باشد به معامله گر حس خوبی القا می‌کند و به او اعتماد به نفس می‌دهد و با واقعیت‌های استراتژی اش رو به می‌شود.

مثلا شما متوجه می‌شوید این استراتژی در برهه‌ای از زمان 12 ضرر متوالی داشته است اما باز هم سودآور بوده است. با این وجود مثلا شما 5 معامله باز کرده‌اید و همه آن ها با ضرر بسته‌اید. حال با نگاه به گذشته استراتژیتان باعث می‌شود خودتان را نبازید و بتوانید معاملات بعدی را به درستی مدیریت کنید.

بک تست گیری در متاتریدر

به طور کلی بک تست گیری بسته به این که سیستم معاملاتی شما ربات محور است یا تصمیم محور متفاوت است و به دو دسته زیر تقسیم می‌شود:

 • بک تست گیری اتوماتیک
 • بک تست گیری دستی

زمانی که حرف از Backtest می‌شود بیشتر افراد فکر می‌کنند مختص به سیستم های اتوماتیک وار و ربات گونه است. اما این اشتباه است و بسیاری از پلتفرم‌های معاملاتی مانند متاتریدر نیز این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهند.

همچنین بخوانید:   آموزش معامله با الگوهای پرچم نزولی

در این مطلب قصد داریم بک تست گیری در متا تریدر 4 را مورد بررسی قرار دهیم.

برای این کار نیاز دارید که متاتریدر را نصب کنید و یک حساب کاربری در آن ایجاد کنید.

آشنایی و دانلود Metatrader به مطلب متاتریدر 4 و 5 مراجعه کنید.

اگر قصد Backtest به صورت دستی دارید نیاز است تا کار با کلیدها میانبر را یاد بگیرید. برای این که بتوانید یک کندل جلو بروید کلید f12 را بزنید و برای عقب رفتن از shift+f12 استفاده کنید. برای نتیجه گیری کلی می‌توانید ctrl+f را بزنید.

اگر هم قصد بک تست به صورت اتوماتیک را دارید باید اکسپرت نصب کنید. نام Expertای که برای این کار استفاده می‌شود Soft4FX است.

برای نصب این اکسپرت از تب بالایی متاتریدر مسیر File < Open Data Folder < Mql4 را پیش ببرید و سپس در پوشه Experts فایل را Past کنید.

پس از نصب صحیح از تب بالایی بر روی View کلیک کنید و سپس Tester Strateg  را بزنید.

همانظور که در تصویر مشاهده می‌کنید در بین اکسپرت ها موجود بر روی  Soft4FX Forex amirtrader کلیک کنید. تایم فریم و جفت ارز مورد نظر خود را انتخاب کنید و Start را بزنید.

بک تست گیری در متاتریدر

حال به محیط اصلی متاتریدر برگردید و در تب بالا بر روی Auto Trading  بزنید.

اگر در این بازار تازه کار هستید می‌توانید با مشاهده دوره آموزش فارکس مجموعه امیر تریدر با تمام مفاهیم اولیه مورد نیاز در این بازار آشنا شوید. 

1/5 - (1 امتیاز)

درآمد دلاری در یک قدمی شما !

با راهنمایی کارشناسان امیر تریدر فعالیت خود در بازار فارکس را به صورت کاملا رایگان شروع کنید و اولین درآمد دلاری خود را در کمتر از 1 ساعت آینده بدست آورید!

ما سال هاست که این کار را انجام داده ایم…

Related articles

مقالات مرتبط

Reviews

دیدگاه‌ها

  دوست عزیز در پاسخ به چگونه بک تست بگیریم می توان گفت که روش بک تست گرفتن در متاتریدر، به شرح زیر است:
  1. باز کردن نرم‌افزار: ابتدا متاتریدر را باز کنید و وارد حساب خود شوید.
  2. انتخاب ابزار مورد نظر: ابتدا ابزار مالی (جفت ارزی، سهام، سرمایه‌گذاری نفتی و غیره) که می‌خواهید استراتژی خود را روی آن تست کنید را انتخاب کنید.
  3. باز کردن “استراتژی تستر”: در قسمت “View” (نمایش)، بر روی “Strategy Tester” (تستر استراتژی) کلیک کنید. این پنجره به شما امکان تست استراتژی‌های خود را می‌دهد.
  4. تنظیمات تست: در پنجره “Strategy Tester”، مطمئن شوید که تنظیمات مورد نظر شما انجام شده است. این تنظیمات ممکن است شامل بازه زمانی تست، حجم معاملات، استراتژی‌ها و پارامترهای دیگر باشد.
  5. اجرای تست: پس از تنظیمات، بر روی دکمه “Start” (شروع) کلیک کنید تا تست شروع شود. متاتریدر به طور خودکار معاملاتی که بر اساس استراتژی انتخابی شما انجام می‌دهد را شبیه‌سازی کرده و نتایج را به شما نشان می‌دهد.
  6. آنالیز نتایج: پس از پایان تست، می‌توانید نتایج را آنالیز کنید. متاتریدر نمودارها و آمارهای مربوط به عملکرد استراتژی را نمایش می‌دهد. این شامل سود و ضرر، تعداد معاملات برد و باخت، ریسک و پاداش و سایر پارامترهای مرتبط است.

  در بین کامنت ها آموزش بک تست در متاتریدر رو مشاهده کردم. آیا میتوان برای بک تست در متاتریدر 4 نیز از این روش استفاده نمود؟

  بله دوست عزیز آموزش بک تست در متاتریدر رو می تونین مورد استفاده قرار بدین

  یکی از سوالات اصلی بنده این بود که چگونه در متاتریدر بک تست بگیریم که در این مقاله به خوبی پاسخش رو دریافت کردم. فقط یک سوال دیگه! اندیکاتور بک تست به چه منظوری استفاده میشه؟

  ممنون از نظر شما دوست عزیز
  اندیکاتورها در معاملات فارکس برای تحلیل قیمت و شرایط بازار استفاده می‌شوند و براساس الگوها و شرایط مشخصی تشخیص می‌دهند. بک تست استراتژی نیز به معنای تست و ارزیابی عملکرد یک استراتژی معاملاتی در بازار فارکس است. در واقع، با استفاده از بک‌تست استراتژی، شما می‌توانید استراتژی معاملاتی خود را بر روی داده‌های تاریخی اجرا کرده و عملکرد آن را در شرایط گذشته بررسی کنید.

  دانلود اکسپرت بک تست متاتریدر کمکی توی بهینه سازی معاملات داره؟ کسایی که تجربه دارن بگن

  استفاده از اکسپرت بک‌تست و بک تست فارکس به منظور ارزیابی و تست روش‌های مختلف معامله‌گری و همچنین بهینه‌سازی پارامترهای معامله‌گری است. با تست روش‌های مختلف معامله‌گری، می‌توانید بهترین روش معامله‌گری را برای خود پیدا کنید و با بهینه‌سازی پارامترهای معامله‌گری، می‌توانید به سودآوری بیشتر در بازار فارکس دست پیدا کنید.

  استفاده از بک تست برای تست استراتژی در متاتریدر 4 موثره؟ اگه آره، تاثیرش چیه؟ پیشاپیش ممنون از پاسخگوییتون

  بله همراه عزیز. بک تست در متاتریدر 5 و بک‌تست در متاتریدر 4 به معامله‌گران کمک می‌کند تا بهترین روش معامله‌گری را برای خود پیدا کنند. با تست روش‌های مختلف معامله‌گری، به راحتی می‌توانید با تحلیل شرایط بازار، بهترین روش معامله‌گری را برای خود انتخاب کنید و با بهینه‌سازی پارامترهای معامله‌گری، می‌توانید به سودآوری بیشتر در بازار فارکس دست پیدا کنید.

  برای استفاده از این اکسپرت نیاز هست که از اکانت واقعی خودمون تو متاتریدر 4 لوگ اف بشیم؟ تداخلی با هم ایجاد نمیشه که؟

  سلام دوست عزیز
  خیر
  شما برای بک تست گرفتن حتما باید در حساب دمو این کار را انجام دهید و ورود و خروج از حساب دمو به ریل و برعکس هیچ تداخلی نخواهد داشت
  زمان فعالیت در حساب ریل حتما از خاموش بودن اکسپرت مطمئن شوید