لوریج در فارکس چیست؟ بهترین لوریج در فارکس

برای این که بتوانید در بازار فارکس به موفقیت برسید باید با مفاهیم و اصطلاحات آن به طور کامل آشنا باشید. پایه‌ای ترین مفهوم لوریج در فارکس است. با توجه به اهمیتی که Leverage در معاملات دارد در این مطلب از امیر تریدر قصد داریم به طور کامل در مورد این شمشیر دو لبه صحبت کنیم. این مطلب را از دست ندهید. همچنین میتوانید با دریافت سیگنال فارکس از طریق کانال تلگرامی امیرتریدر به بهبود روند معاملاتی خود کمک کنید.

برای مدت محدود عضویت در کانال VIP رایگان شد!

چند نمونه از رضایتمندی و سود روزانه اعضای کانال VIP، اگه شماهم داخل بروکر حساب واقعی داری همین حالا فرم زیر را پر کن و رایگان عضو کانال VIP شو.

آن چه در این مطلب خواهیم خواند:

لوریج (Leverage) در فارکس چیست؟

مزایا و معایب استفاده از لوریج در فارکس

لوریج مناسب در فارکس

رابطه لوریج و مارجین چیست؟

لوریج (Leverage) در فارکس چیست؟

یکی از جذابیت‌های بازار فارکس که باعث می‌شود افراد زیادی به سمت آن رو بیاورند داشتن اهرم است. لوریج در فارکس این امکان را به شما می‌دهد سرمایه خود را چند برابر کنید. برای درک این موضوع بهتر است فرض کنید سرمایه شما 100 دلار است با انتخاب لوریج 100 می‌توانید با 10000 دلار وارد معامله شوید.

Leverage در واقع وام یا قرضی است که از صرافی می‌گیریم. اما باید دقت داشته باشید که شما با پول بروکر حق ضرر ندارید. معامله شما تا زمانی باز خواهد ماند که سرمایه تان صفر نشده باشد. به محض این که ضرر شما به اندازه سرمایه تان شود معامله خود به خود بسته می‌شود. البته این حالت در مورد سود هم صدق می‌کند. یعنی در صورتی که سود کنید Broker چیزی از سود شما را برداشت نمی‌کند بلکه در هر معامله تنها کارمزد یا کمیسیون مشخصی دریافت می‌کند.

مزایا استفاده از لوریج در فارکس

  1. سود معاملات را افزایش می‌دهد: تریدرها به وسیله اهرم می‌توانند سود خود را افزایش دهند. همانطور که در بالا مثال زدیم اگر شما 100 دلار بالانس داشته باشید می‌توانید با لوریج 1:100 با سرمایه 10000 معامله کنید. مسلما با این میزان می‌توانید سود بیشتری به دست آورید.
  2. کارایی سرمایه را افزایش می‌دهد: صحبت از لوریج که می‌شود اکثر تریدرها صرفا به سود بالای آن فکر می‌کنند. درحالی که لوریج می‌تواند کارایی سرمایه را نیز افزایش دهد. به بیان بهتر زمانی که شما با سرمایه اندک ترید می‌کنید زمان بیشری طول می‌کشد تا بتوانید به سود ثابتی برسید. ولی وقتی که از لوریج استفاده می‌کنید می‌توانید در مدت زمان کمتر سود بیشتری به دست آورید.
  3. به سرمایه کم نیاز دارد: برای ترید در بازار فارکس نیازی نیست که سرمایه کلانی داشته باشید. درواقع این هم یک مزیت لوریج است. چون شما برای معامله کردن ارزهای خارجی باید 100,000 دلار داشته باشید. هرکسی ممکن است این سرمایه را نداشته باشد بنابراین می‌تواند به وسیله بهترین لوریج فارکس ترید کند. تنها کافی است که تریدر حداقل 100 دلار سرمایه داشته باشد تا بتواند به وسیله لوریج 1:100 سرمایه خود را به 100,000 تبدیل و ترید کند.

لوریج در فارکس چیست؟ بهترین لوریج در فارکس - امیر تریدر

معایب استفاده از لوریج در فارکس

  1. نمی‌توان سپرده خود را بازیابی کرد: زمانی که با لوریج ترید می‌کنید، اگر در معامله شکست خوردید، دیگر امکان بازیابی سرمایه از دست رفته خود را ندارید. درواقع این پول قابلیت مطالبه ندارد.
  2. زیان‌ها بزرگ می‌شوند: همانقدر که لوریج برای بالا بردن سود مفید است، به همان اندازه امکان دارد موجب زیان تریدر شود و ضرر او را چند برابر کند. به همین دلیل است که به عنوان یک تریدر مبتدی باید به خوبی تحقیق کنید و بهترین لوریج فارکس برای حساب 100 دلاری را انتخاب کنید.  

لوریج مناسب در فارکس

همانطور که در بالا اشاره کردم برای باز کردن معامله در فارکس شما باید از لوریج استفاده کنید. بر خلاف بازار کریپتو که هر چه اهرم بزرگتری داشته باشید بیشتر سود خواهید کرد، در فارکس انتخاب لوریج به شما امکان باز کردن معامله را می‌دهد.

برای این که بتوانید بدون لوریج معامله کنید حداقل باید 1000 دلار داشته باشید تا بتوانید یک پوزیشن با حجم 0.01 لات باز کنید.

Leverage به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید با سرمایه کوچک هم وارد معامله شوید. برای این که بتوانید قوانین مدیریت سرمایه و ریسک را رعایت کنید بهتر است لوریجی که انتخاب می‌کنید بین 300 تا 500 باشد. برای این که تفاوت بین اهرم در فارکس و Crypto را متوجه شوید می‌توانید به مطلب مقایسه لوریج در فارکس و کریپتو مراجعه کنید.

رابطه لوریج و مارجین چیست؟

خب این بخش قصد داریم لوریج در فارکس و ر ابطه ای که با مارجین دارد بپردازیم.

اول از همه بهتر است مارجین را تعریف کنیم:

مارجین (Margin) وجه یا ضمانتی است که بروکر هنگام بتز کردن پوزیشن از حساب معامله گر بلوکه می‌کند.

در واقع مارجین وجه ضمانتی است که باعث می‌شود معامله باز بماند. این سرمایه تا زمانی که پوزیشن باز باشد بلوکه است و در صورت بستن معامله آزاد می‌شود.

میزان مارجینی که یک بروکر مشخص می‌کند تعیین کننده اندازه لوریج است.

سخن پایانی

اگر چه لوریج در فارکس یک قابلیت فوق العاده برای سودآوری است اما اگر به درستی مدیریت نشود ممکن است باعث نابودی کل سرمایه تان شود. برای این که بتوانید از اهرم و اثرات بد آن محفوظ بمانید بهتر است برای معاملاتتان استاپلاس داشته باشید.     

 

5/5 (2 امتیاز)