ارز سوئیس

ارز سوئیس :‌ سرمایه گذاری در فرانک سوئیس

سوئیس یکی از ثروتمند ترین کشورهای جهان است. در سال 2020، این کشور دارای سرانه تولید ناخالص داخلی (GDP) 86601.56 دلار بود. همچنین در سیاست به عنوان یکی از بی طرف ترین و رقابتی ترین‌ اقتصادهای جهان شناخته می‌شود. این عوامل به ارز سوئیس جایگاه امنی در جامعه مالی داده است و سرمایه گذاری در فرانک سوئیس را به انتخاب خوبی تبدیل کرده است.

برای مدت محدود عضویت در کانال VIP رایگان شد!

چند نمونه از رضایتمندی و سود روزانه اعضای کانال VIP، اگه شماهم داخل بروکر حساب واقعی داری همین حالا فرم زیر را پر کن و رایگان عضو کانال VIP شو.

مقادیر را به دقت وارد کنید!

سیگنال فارکس

واحد پول سوئیس فرانک سوئیس (CHF) است. فرانک، واحد پول ملی سوئیس و لیختن اشتاین است. از نظر تعداد معاملات در جهان، فرانک سوئیس رتبه ششم را دارد؛ جفت ارز USD / CHF نیز یکی از پرمعامله ترین جفت ها در جهان است.

فرانک سوئیس به عنوان یک دارایی امن

ارز سوئیس در معاملات بلند مدت همواره انتخابی امن بوده است. در طول بحران بدهی دولتی اروپا در سال 2011، تقاضای زیادی برای فرانک وجود داشت که بانک ملی سوئیس (SNB) مجبور شد واحد پولی خود را با نرخ 1.20 یورو به ازای هر فرانک به یورو متصل کند. این کار به منظور جلوگیری از آسیب دیدن اقتصاد و بخش صادرات این کشور انجام شد.

همچنین بخوانید:   محبوب‌ ترین جفت ارز های فارکس

در مقایسه با سایر داراهای امن مانند طلا، ارز سوئیس در مقیاس بزرگ در دسترس است. این ارز نقدینگی بالایی دارد و توسط اقتصاد قوی سوئیس که خود به عنوان مرکز بانکداری پیشرو در جهان شناخته می‌شود، حمایت می‌شود.

امن بودن فرانک سوئیس در سال 2011 لکه‌دار شد. این اتفاق زمانی بود که سوئیس برای تثبیت اقتصاد خود، واحد پولی خود را به یورو متصل کرد. در نتیجه این موضوع بسیاری از بروکرها و سرمایه گذاران بزرگ ارز خارجی (فارکس) با ضررهای میلیاردی مواجه شدند، سپس اعلام ورشکستگی کردند. از آن زمان، برخی افراد نسبت به سرمایه گذاری در فرانک سوئیس مردد هستند؛ زیرا بانک مرکزی می‌تواند غیرقابل پیش بینی عمل کند.

سرمایه گذاری در ارز سوئیس با ETF

کسانی که به دنبال سرمایه گذاری در فرانک سوئیس هستند می‌توانند به راحتی با صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) این کار را انجام دهند. محبوب ترین ETF برای فرانک سوئیس Invesco CurrencyShares Swiss Franc Trust (FXF) است.

این ETF توسط کارنسی شیرز (CurrencyShares) و برای ردیابی قیمت فرانک سوئیس نسبت به دلار آمریکا طراحی شده است. این ETF دارای مزایایی نسبت به خریدر فرانک سوئیس در بازار فارکس است:

  • خرید آسان: ETF ها را می‌توان با استفاده از حساب‌های بروکر سنتی خریداری کرد.
  • مارجین محتاطانه: ETF ها واجد شرایط حساب‌های مارجین هستند.
  • قیمت کمتر: ETF ها به عنوان اوراق بهادار معامله می‌شوند. این بدان معناست که هزینه‌ها بسیار کمتر از معاملات نقدی بازار ارز است.

معامله و سرمایه گذاری در فرانک سوئیس در بازار فارکس

بازار فارکس یکی دیگر از گزینه‌های خرید فرانک سوئیس است. خرید در فارکس شامل قرض گرفتن یک ارز برای خرید ارز دیگر است. سپس تریدر آن معامله را برای سود یا زیان در آینده می‌بندد. در معاملات بازار فارکس، یکی از محبوب ترین جفت ارزهای سوئیس USD / CHF است. تریدرهایی که نسبت به ارز سوئیس بولیش (bullish) هستند، این جفت ارز را می‌فروشند؛ در این حالت عملاً سفارش را معکوس می‌کند و از دلار آمریکا برای خرید فرانک سوئیس استفاده می‌کنند. این کار با اهرم بسیار بالا تا  1:10000 انجام می‌شود تا در حرکات پیپ کوچک (کسری از سنت) سودهای کلان حاصل شود.

همچنین بخوانید:   اندیکاتور مکدی (MACD) چیست و چگونه از آن سیگنال بگیریم؟

با وجود اینکه ارز سوئیس سرمایه گذاری خوبی در نظر گرفته می‌شود، باید قبل از انجام هر گونه سرمایه گذاری، خطرات آن را به ویژه در هنگام استفاده از اهرم‌ها را در نظر بگیرید.

مداخله ارزی (Currency intervention) چیست؟

بررسی استراتژی فارکس وارن بافت

امتیاز دهید

درآمد دلاری در یک قدمی شما !

با راهنمایی کارشناسان امیر تریدر فعالیت خود در بازار فارکس را به صورت کاملا رایگان شروع کنید و اولین درآمد دلاری خود را در کمتر از 1 ساعت آینده بدست آورید!

ما سال هاست که این کار را انجام داده ایم…

Reviews

دیدگاه‌ها