کپی تریدینگ

کپی تریدینگ چیست؟ هرآنچه باید از کپی تریدینگ بدانید!

تریدر ها به صورت مداوم تلاش می کنند تا بتوانند از دنیای ارز دیجیتال سود کسب کنند. برای کسب سود باید بتوان تحلیل درستی از شرایط بازار کرد ولی برای همه معامله گران شناخت و بررسی این بازار پرنوسان، کار راحتی نیست. به همین دلیل برای معامله گرانی که که می خواهند از ترید افراد حرفه ای استفاده کنند تا بتوانند به سود برسند و بتوانند تجربه لازم را به دست بیارند؛ میتوانند از کپی تریدینگ استفاده کنند. در ادامه به مواردی مانند چیستی، مزایا و معایب این سبک از ترید می پردازیم.

کپی تریدینگ (Copy Trading) چیست؟

کپی تریدینگ (Copy trading) روشی است که این معاملاتی که توسط بقیه تریدرها انجام شده است را کپی کنید. انجام این کار به معامله گران اجازه می دهد تا از تحلیل‌ها و روش هایی که سایر معامله گران انجام داده‌اند بهره مند شوند. امروزه به دلیل استفاده گسترده از کپی تریدینگ، بروکرهای کپی تریدینگ زیادی در بازار وجود دارند. از اولین پلتفرم‌هایی که به ارائه خدمات کپی ترید پرداختند و افراد حاضر در این بازار را از هر گونه استراتژی و تحلیل خاصی بی نیاز کردند، میتوان به eToro و Zulutrade اشاره کرد.

در دنیای فارکس و ارز دیجیتال تمامی اطلاعات از افرادی که ترید انجام داده اند، نوع ترید و عملکرد آن ها در دسترس خواهد بود. با دسترسی به این اطلاعات شما می توانید یکی از تریدرهای قوی و موفق را شناسایی نموده و با استفاده از روش کپی تریدینگ تمامی فعالیت‌ها و تریدهای او را عیناً تکرار کنید. یکی از مزایای کپی تریدینگ این است که شما نیازی به تسلط بر روی دانش تحلیل الگوریتم‌ها و نمودارهای رمز ارزها نخواهید داشت و فقط باید بتوانید تریدر مناسب را انتخاب نمایید.

کپی تریدینگ چیست

سوشیال ترید و کپی ترید چه تفاوتی دارند؟

در سوشال تریدینگ، تریدرها استراتژی ها و تحلیل های خود را با دیگر افراد به اشتراک می گذارند و باقی کاربران با تحلیل و انتخاب این روش ها به انجام معاملات می پردازند. درحقیقت کپی تریدینگ گونه ای از سوشال تریدینگ است که در آن می توان عین معاملات تریدهای دیگر را کپی کرد؛ در واقع این دو مفهوم تفاوت کمی باهم دارند اما در یک راستا فعالیت دارند. در سوشال تریدینگ شما به گروهی از معامله‌گران متصل می‌شوید که می توانید استراتژی افراد و تحلیل و بررسی که برای بازارهای دیجیتال مثل فارکس و… انجام میدهند استفاده کنید و اگر سرمایه گذاری به فکر بهبود وضعیت ترید خود باشد، چندین نفر به کمک او خواهند آمد؛ همچنین توجه داشته باشید برای این کار نیاز به ابزار خاصی نیست.

همچنین بخوانید:   چطور در سال 2022 از معاملات فارکس کسب درآمد کنیم؟

در مقابل کپی تریدینگ که قبل تر هم به آن اشاره شد، به این صورت می باشد که شما یک سرمایه‌گذار و معامله‌گر قوی را انتخاب می‌کنید و تمام استراتژی و تصمیمات او را بدون تغییر یا با تغییرات دلخواه خود اجرا و یا درواقع تقلید می‌کنید.

کپی تریدینگ چیست؟ هرآنچه باید از کپی تریدینگ بدانید! - امیر تریدر

مزایا و معایب کپی تریدینگ چیست؟

الان که متوجه شدید کپی تریدینگ چیست بهتر است برای درک بیشتر اینکه آیا کپی تریدینگ برای شما مناسب است یا امکان دارد باعث ضرر زیادی به سرمایه شما شود، ابتدا مزایا و معایب آن را بررسی کنید. از جمله مزایا و معایب آن:

مزایای کپی تریدینگ

1.صرفه جویی در زمان: کپی ترید باعث می شود وقت شما آزادتر باشد تا به کارهای دیگری برسید و هم زمان در کپی ترید اتوماتیک، نرم افزار معاملات را به صورت خودکار برای شما انجام می‌دهد. در کپی ترید دستی هم شما زمان برای آموزش ترید و یادگیری استراتژی آن نمی گذارید و فقط زمان کوتاهی صرف کپی کردن ترید می شود.

2.صرفه جویی در هزینه: هزینه‌های استفاده از پلتفرم‌ ‌های کپی تریدینگ کمتر از هزینه ای است که شما بخواهید یک معامله گر حرفه ای استخدام کنید تا سرمایه شما را مدیریت کنند.

3.کاهش ریسک معامله: ریسک از دست دادن سرمایه برای افراد تازه کار زیاد است ولی با استفاده از کپی ترندینگ تا حد زیادی این ریسک کاهش پیدا می کند. چون معامله گران حرفه ای قبل از تصمیم گیری بازار را به خوبی تحلیل می‌کنند و فقط وارد معاملاتی می‌شوند که احتمال کسب سود آن‌ها زیاد می باشد.

همچنین بخوانید:   معرفی BingX

4.کسب دانش: کپی تریدینگ اجازه می‌دهد خرید و فروش سرمایه گذاران دیگر را ببینید و به این صورت می توانید از روند کاری که معامله گران استفاده می کنند، دانش زیادی نسبت به بازار به دست آورید.

5.امکان سرمایه‌گذاری متنوع: یکی از مزایای دیگر کپی تریدینگ، امکان کپی کردن استراتژی معاملاتی چند معامله گر متفاوت است. این امر باعث می‌شود از جنبه‌های مختلف بازار به نفع خود استفاده کنید و تنوع مناسبی برای سرمایه‌گذاری در بازار داشته باشید.

ترید در بازار ارز دیجیتال

معایب کپی تریدینگ

با توجه به مطالب قبلی به پاسخ سوال کپی تریدینگ چیست و همچنین مزایای آن اشاره نمودیم؛ حال در این قسمت از مقاله معایب آن را نیز برای شما همراهان بررسی خواهیم کرد.

1.وابستگی به عملکرد تریدرهای دیگر: انتخاب یک تریدر اشتباه می تواند ضرر زیادی را به شما وارد کند و باعث از دست دادن سرمایه شما شود؛ پس در انتخاب معامله گران حرفه ای، دقت فرمایید.

2.ریسک هایی که در بازار وجود دارد: به دلیل بازار های پرنوسانی که وجود دارد و از آنجا که معاملات کپی تریدینگ شما کمی از معامله تریدر اصلی عقب‌تر است، ممکن است نتایجی دقیقا یکسان با تریدر اصلی نگیرید از قیمت جا بمانید. در برخی از سایت‌ها اگر قیمت بازار با قیمت تعیین شده توسط تریدر اصلی فاصله زیادی داشته باشد سفارش‌ها لغو می‌شوند.

3.اشتباهات افراد تازه کار: بعضی از معامله گران تازه کار ممکن است چون دانش و دقت کافی درمورد ترید نداشته باشند، سرمایه زیادی را برای کپی کردن از تریدر دیگر که نیاز به ریسک بالایی دارد، کنار بگذارند و به احتمال زیاد ضرر خواهند کرد.

4.تسلط نداشتن بر دارایی: مهم ترین ضعف کپی ترندینگ، از دست دادن قسمتی از کنترل خود بر روی دارایی تان است به این دلیل که تمام تصمیمات معاملاتی زیر نظر خودتان انجام نمی شود و بعضی از مواقع بدون اینکه در جریان قرار بگیرید معامله‌ای باز و بسته می‌شود.

کپی تریدینگ اتوماتیک

پلتفرم های کپی تریدینگ

اگر مثل بسیاری از تریدرها به مقاله کپی تریدینگ چیست جذب شده اید، و به دنبال بهترین راه برای افزایش سود در معاملات هستید، بهتر است پلتفرم های متفاوت را برسی کنید. وب‌سایت‌های زیادی خدمات کپی تریدینگ به صورت اتوماتیک ارائه می‌کنند که با ثبت نام در این پلتفرم‌ها می‌توانید از مزایای آنها بهره‌مند شوید.

همچنین بخوانید:   چک لیست ترید + مواردی که باعث موفقیت شما در معامله می شود!

پلتفرم کپی تریدینگ ایتورو (eToro)

مهم ترین ویژگی etoro احتمالا قابلیت کپی تریدینگ (Copy Trading) است که به شما این این امکان را می دهد تا بتوانید سایر کاربران را دسته بندی کنید و به طور کاملا واضح سابقه ترید آنها را ببینید. در حال حاظر ایتورو، از بیش از 16 ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند. در این پلتفرم شما میتوانید سهام و طالا را مورد معامله قرار دهید و رمز ارزها رو کپی کنید.

پلتفرم کپی تریدینگ ایتورو (eToro)

پلتفرم کپی تریدینگ ZuluTrade

با توجه به استقبال گسترده مردم از این پلتفرم به دلیل مزایای خیلی خوبی که دارد، آن را به یکی از بهترین پلتفرم های کپی تریدینگ و معاملات فارکس تبدیل کرده است. در این پلتفرم به استفاده از ZuluRank شما قادر خواهید بود که تریدرهای برتر و حرفه‌ای را مورد رصد قرار داده و در نهایت با استفاده از ZuluGuard، ریسک را به درستی مدیریت کنید.

پلتفرم کپی تریدینگ ZuluTrade

پلتفرم کپی تریدینگ Dealerify

مهم ترین ویژگی پلتفرم دیلریفای این است که، استفاده از کلیه خدمات این پلتفرم کپی تریدینگ به مدت یک هفته برای کلیه کاربران جدید بدون هزینه بوده و شما از این فرصت می‌توانید برای آشنایی با امکانات و مزایای این پلتفرم معاملاتی استفاده نمایید؛ همچنین کار کردن با این پلتفرم معاملات زیاد مشکل نیست و امکانات زیادی رو واسه معامله گران و کاربران ارائه میدهد. یکی از عیب های مهمی که این پلتفرم دارد این هست که تعداد صرافی ارز دیجیتال که می توانید به این پلتفرم متصل کنید، محدود به بایننس، کوکوین و بای بیت است.

پلتفرم کپی تریدینگ Dealerify

کلام آخر

در مقاله کپی تریدنگ چیست به شما توضیح دادیم که، در کپی ترید، کاربران از استراتژی معامله گران حرفه‌ای و باتجربه در معاملات خود استفاده می‌کنند. به‌عبارت دیگر در این روش، یک معامله‌گر تازه‌کار، یک معامله‌گر حرفه‌ای را انتخاب کرده و همه اقدامات او را انجام می‌دهد؛ نظرات خود را برای ما درمورد استفاده از کپی تریدنگ بنویسید و درصورتی که هرگونه ابهام در این زمینه دارید به پشتیبانان ما پیام دهید تا درسریع ترین زمان ممکن به سوالات شما پاسخ دهند.

5/5 - (3 امتیاز)
Reviews

دیدگاه‌ها

  سلام
  وقتتون بخیر
  درخصوص کپی تریدر آیا بعد ازاینکه ما اتصال به حساب شخص دیگر یا همان معامله گر را انجام دادیم نیازاست متاتریدر ما همیشه آنلاین باشد یا بعد از اتصال خودکار و بدون نیاز به متانریدر ما معامله انجام میشود؟

  سلام و عرض ادب
  نه دوست عزیز نیاز به آنلاین بودن ندارید و پس از اتصال تریدر هر معامله ای انجام بده روی حساب شما هم اعمال می‌شه.
  شاد و پیروز باشید🌷

  با درود من در متا پنج یک حساب دموی خودم را به یک حساب دموی دیگر که بصورت رایگان کپی انجام میداد متصل کردم تا با طرز کار اشنا بشم ولی معامله ایی روی حسابم صورت نگرفته علتش چیه؟حساب دمو هم میشه متصل کرد ؟

  سلام وقتتون بخیر.
  خیر دوست عزیز این امکان برای حساب های دمو وجود نداره.

  سلام و عرض ادب
  اگه منظورتون نحوه اتصال حساب هست این موضوع بستگی زیادی یه این داره که بروکر شما چیه. برای اتصال حساب از طریق آمارکتس باید حساب کپی ترید رو شارژ و بعد به حساب تریدر مد نظرتون وصل بشید. در بروکر آلپاری هم باید از طریق حساب‌های PAMM اقدام کنید.
  اگه باز هم دراین مورد سوال داشتید میتونید با پشتیبانی مجموعه در تلگرام در ارتباط باشید.
  آیدی پشتیبانی: @AmirGOLDPV

  سلام اگه من از یک حساب کپی کنم امکان این هست حساب دیگه ای هم از روی من کپی ترید داشته باشه

  سلام و عرض ادب. این موضوع به پلتفرمی که استفاده می کنید بستگی داره. بعضی از پلتفرم ها این امکان رو در اختیارتون قرار می‌دن.

  درود بر شما دوست عزیز؛
  برای این کار با تیم پشتیبانی از طریق تلگرام ارتباط برقرار نمایید.

  سلام ووقت بخیر،
  میخواستم بدونم چطور ممکنه من به حساب کسی وصل شده باشم‌برای کپی ترید،ایشون معامله انجام داده و سود کرده،ولی برای من به همون مقدار ایشون ضرر شده؟؟

  سلام و درود وقتتون بخیر باشه
  توی فارکس ( مثلا بروکر آلپاری )
  من میخوام برای خودم چند تا حساب با موجودی یکسان ایجاد کنم و اون ها رو به هم وصل کنم، که هر وقت خواستم معامله ای انجام بدم، دقیقا با همون مقدار حجم و درصد سود و ضرری که تعیین کردم روی همه حساب هام اعمال بشه
  ( مثلا 20 تا حساب به این صورت ایجاد کنم که به همدیگه وصل هستن ) همچین موردی رو میشه انجام داد؟

  متشکرم

  سلام دوست عزیز
  این موضوع بستگی به پلتفرم شما دارد اما اکثر پلتفرم های معروف این قابلیت را دارا می باشند.

  قبل از خوندن مطالب مفید سایت شما سوالات زیادی در مورد کپی ترید چیست و چگونه کپی ترید کنیم داشتم. به نظرم این مقاله به خوبی تونست آموزش کپی ترید در آلپاری رو به مخاطبان توضیح بده. فقط یک نکته. ممنون میشم اگه بیشتر توضیح بدین که کپی ترید در متاتریدر چطوریاس

  دوست عزیز برای کپی ترید، ابتدا باید یک حساب کپی ترید در سایت کپی ترید( متاتریدر) ایجاد کنید. پیشنهاد میکنم اگه مبتدی هستین از نظر متخصصان استفاده کنین و توی این مورد بدون تخصص عمل نکنین

  دوست عزیز کپی ترید فارکس و به کپی ترید در آلپاری به شرطی که بتونین یک تریدر حرفه ای پیدا کنین سودش زیاده. برای این امر می تونین با متخصصان ما در ارتباط باشین

  شما همراه گرامی میتونین با متخصصان ما در تماس باشین تا آموزش های رایگانو با عضو شدن نیز روزانه سیگنال طلا دریافت کنین.

  تریدینگ پرافیت نه تنها برای تریدر، بلکه برای بازارهای مالی نیز سودآوره، چون تریدرها با خرید و فروش ابزارهای مالی، حجم معاملات را افزایش میدن و باعث افزایش نوسانات قیمت میشن.

  سلام…میزان ریسک معاملات در کپی تریدینگ به چ صورته؟من میتونم مشخص کنم در هر معامله چند درصد سرمایه ریسک بشه یا دقیقا حجم و لات هایی ک تریدر راهبر میگیره عینا برای من لحاظ میشه؟…ممنون

  سلام دوست عزیز
  اینکه چه اختیاراتی را در کپی ترید در اختیار خواهید داشت کاملا بستگی به پلتفرمی که از آن استفاده می کنید دارد و در هر پلتفرم به شکل متفاوتی است

  سلام وقت بخیر
  در آلپاری کپی ترید مشاهده نکردم داشته باشه.و فقط حساب پم داره.
  در حساب پم هم سود بین سرمایه گذاران و تریدر تقسیم میشه و در واقع سود اضافه ای به تریدر اضافه نمیشه و بالعکس کم هم میشود.
  آیا آلپاری حساب کپی ترید ندارد؟
  چون داخل خود پنل و سایت مشاهده نکردم.

  سلام دوست عزیز
  برای اطلاعات در مورد حساب های پم آلپاری میتوانید مقاله ی زیر را مطالعه کنید :
  https://amirtrader.com/posts/%d8%a2%d9%84%d9%be%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d9%be%d9%85/
  در صورتیکه سوالات پاسخ داده نشده ای برای شما باقی ماند میتوانید فرم مشاوره رایگان ما را پر کنید یا در ساعات اداری به غیر از شنبه ها با شماره ی زیر تماس بگیرید :
  02191097177

  سلام . یه سوال داشتم .فرض کنین من میخوام وصل بشم به سیستم کپی ترید آ مارکت . فرض کنین سرمایه تریدر اصلی زیاده و سرمایه من اندک . معقول اینه که اون با حجم مثلا 0.5 ترید بزنه من با حجم 0.03 ترید بزنم . هر کدوم به نسبت سرمایه مون ریسک میکنیم . میخواستم بپرسم الان اگه حساب کوچک من وصل بشه به حساب این تریدر و با حجم بالا ترید بزنه مثلا 0.5 یا 0.2 روی حساب منم با 0.5 حجم ترید زده میشه ؟ اگر اینجوری باشه که با یه نوسان سرمایه های کوچک همه نابود میشه

  سلام دوست عزیز
  سیستم کپی ترید ضریبی دارد که ریسک را روی انواع حساب و انواع بالانس مدیریت میکند

  با سلام. خانواده و فامیل نزدیک، دو سه نفر اصرار دارن به حساب من وصل بشن برا کپی تریدینگ. برا خودم در نهایت میتونم ترید کنم. مشکل من اینه: آیا تریدهای من مو به مو برا اونها هم انجام میشه؟ دقیق تر بگم: در چند درصد مواقع ممکنه مثلا تیک پرافیت یا استاپ من فعال بشه و برا اونها فعال نشه؟ و واضح تر بگم دارم در مورد خطای سیستم صحبت میکنم. ممنون میشم جواب بدید.

  سلام دوست عزیز
  در صورت انتخاب پلتفرم مناسب برای ساخت اکانت کپی تریدینگ احتمال وقوع چنین مسائلی نزدیک به صفر است

  سلام. متاسفانه سیستم تون مسیج منو تکراری تشخیص داد. ناچارا با ادبیات جدید مینویسم:
  خطای سیستمی در کپی تریدینگ (مشخصا صرافی بینگ ایکس) چقدر هست؟
  آیا کسی به حساب من وصل بشه معاملات من (مشخصا ورود به و خروج از هر پوزیشن منظورمه) مو به مو و در ۹۹.۹ درصد مواقع برا اون هم انجام میشه؟ اینجور نمیشه من سود کنم فردا طرف فکر کنه عمدا بلایی سرش اوردم؟ 😉

  سلام دوست عزیز
  ما در زمینه ی بازار فارکس فعالیت می کنیم و کپی ترید در بازار فارکس این مشکلات را ندارد.