حساب نانو آلپاری چیست ؟

آلپاری یکی از معروف ترین و البته محبوب ترین بروکرهای بازار فارکس است که به علت پشتیبانی از زبان فارسی، خیلی از ایرانی‌ها نیز از آن استفاده می‌کنند
اما به جز این موضوع، قابلیت بسیار مهم دیگری نیز در این بروکر وجود دارد و آن هم این است که شما می توانید از انواع مختلف حساب‍‌های معاملاتی در آن استفاده کنید. در ادامه با مطلب “حساب آلپاری نانو چیست؟ چه کسانی از حساب نانو استفاده می‌کنند؟” همراه ما باشید.

حساب نانو یا حساب سنتی چیست؟

حساب نانو آلپاری که به حساب سنتی (Cent) نیز معروف است، یکی از انواع مختلف حساب‌هایی است که معمولا افراد تازه وارد به دنیای فارکس از آن استفاده می‌کنند. به عبارت دیگر افرادی که با سرمایه کم وارد دنیای فارکس می‌شوند، ترجیح می‌دهند از حساب نانو استفاده کنند.

استفاده از هر کدام از حساب‌های یک بروکر، بستگی به شرایط و میزان سرمایه و البته دانش افراد در مورد فارکس و ویژگی های دیگر آن دارد.

حساب آزمایشی عموما برای افرادی است که می‌خواهند وارد بازار فارکس شوند و نیاز به تجربه در حوزه معاملات سوری و با ریسک بسیار کم دارند.

با چقدر سرمایه می توان وارد حساب نانو شد؟

حساب نانو جزو انواع حساب های آلپاری است که شما می‌توانید با حداقل سرمایه نیز وارد آن‌ها شوید. در این حساب‌ها با واحد سنت و حجم یک لات، معاملات انجام می‌شوند. مسلما چنین حساب‌هایی برای افرادی که قصد دارند با سرمایه کم وارد فارکس شوند مناسب تر است.

البته خیلی از معامله گران حرفه ای نیز از حساب نانو استفاده می‌کنند. چرا که معمولا  در این حساب‌ها ریسک بسیار پایینی وجود دارد. به عبارت دیگر  معامله‌گرانی که به دنبال ریسک پایین تر هستند، از حساب نانو استفاده می‌کنند.

شما می‌توانید در حساب نانو آلپاری با جفت ارزهای مختلف و از جمله طلا نیز به معامله بپردازید. به عبارت دیگر در حساب نانو، نمادهای مختلف وجود دارند و معامله روی سنت به هیچ وجه به معنای محدود بودن نمادهای معاملاتی یا رمزارهای مختلف نیست.

البته برخی از معامله گران نیز از حساب استاندارد آلپاری استفاده می‌کنند. طبیعتا چنین حساب‌هایی نیاز به سرمایه بیشتر دارند. اما باز هم برای افرادی که قصد ورود به بازار فارکس دارند، می تواند گزینه خوبی است. به طور کلی افراد تازه وارد در فارکس یا وارد حساب نانو می‌شوند یا حساب استاندارد.

حساب نانو آلپاری

حساب نانو آلپاری چه مزایایی دارد؟

آلپاری به دلیل داشتن پنل کاربری ساده جزو محبوب ترین بروکرها به شمار می آید.

آلپاری به علت استفاده از جامعه بزرگی از  معامله گران ( که بعضا تا 2 میلیون نفر در سطح جهان تخمین زده می‌شود) نیز جزو بروکرهای معتبر و خوش سابقه نیز به شمار می آید.  ویژگی جالب حساب نانو یا سنتی آلپاری این است که شما میتوانید با 1 دلار یا 100 سنت نیز وارد این بازار شوید! نکته ای که معمولا در هر حساب یا هر بروکری امکان پذیر نیست. برای افتتاح حساب در  خیلی از بروکرها نیاز به سرمایه مشخصی وجود دارد. اما در حساب نانو چنین چیزی وجود ندارد و شما با سرمایه بسیار کم نیز میتوانید وارد این بازار جذاب شوید!

هر کدام از حساب‌ها نیز برای معاملات خود یک پیپ مشخص تعیین می‌کنند. برای مثال معمولا حساب نانو آلپاری برای جفت ارزهای اصلی یعنی یورو و دلار  1.7 پیپ سود در نظر می‌گیرد. اما برای حسابهای استاندارد میزان پیپ متفاوت خواهد بود. در حساب نانو برای هر معامله نهایتا تا 100 لات میتوان در نظر گرفت.

یکی از اصلی ترین دغدغه هایی که معمولا افراد تازه وارد برای ورود به بازار فارکس دارند، ریسک بالای معاملات است. چرا که هر معامله ای متناسب با ویژگی هایی که برای آن تعیین می شود، ممکن است حدود مختلفی از سود و ضرر را داشته باشند. به همین دلیل بهترین روش که در آن، هم تریدرها بتوانند به خوبی کسب تجربه کنند و با روند معامله آشنا شوند و هم در صورت ضرر، دچار خسارت زیادی نشوند، حساب‌های نانو است.

وقتی که شما در حال معامله روی حجم کم می باشید، قاعدتا میزان ضرر هم کمتر خواهد بود. واضح است که میزان سود نیز کم است. اما در نظر داشته باشید با حساب‌های نانو شما می‌توانید تجربه خود در فارکس را افزایش دهید. یعنی حساب‌های نانو راهی برای تمرین حرفه ای شدن در فارکس به شمار می روند.

در حساب نانو آلپاری، شما می‌توانید از جفت ارزهای تفاوت و متنوعی استفاده کنید. این که از کدام جفت ارز استفاده کنید بستگی به موضوعات مختلفی دارد که به انتخاب تریدر هستند.

آیا فقط افراد تازه وارد باید از حساب نانو آلپاری استفاده کنند؟

با توجه به نکاتی که توضیح دادیم، اگر قصد ورود به دنیا فارکس را دارید یکی از بهترین و مناسب ترین بروکرهایی که می‌توانید انتخاب کنید، بروکر آلپاری است و توصیه می‌شود حتما در ابتدا حساب نانو داشته باشید. بدون کسب تجربه کافی در حساب نانو، ورود به حسابهای استاندارد ریسک بسیار زیادی دارد!

خیلی ها اعتقاد دارند که حساب نانو یا حساب سنتی فقط برای تازه واردان به دنیای فارکس است. در حالی که اینگونه نیست. چرا که شاهد هستیم خیلی از فعالین با تجربه در بازار فارکس هم هنوز از این حساب استفاده میکنند.

حساب نانو با حساب استاندارد از لحاظ ماهیت تفاوت زیادی ندارد. در حساب استاندارد، دلار به عنوان بالانس معاملات در نظر گرفته می‌شود. اما در حساب نانو به جای دلار، سنت در نظر گرفته می‌شود. قاعدتا همه پارامترها و شاخص‌ها مانند حجم معاملات و همچنین میزان سود و ضرر بر حسب سنت محاسبه میشوند.  در حساب سنتی، ریسک معاملات در حد قابل توجهی کاهش مییابد. هر تریدری میتواند برای شروع معامله در فارکس یک حساب افتتاح کند.

در واقع اولین نکته ای که باید در هنگام ورود به بازار فارکس در نظر داشته باشید این است که کدام حساب مناسب شما است. خیلی از کارشناسان اعتقاد دارند که بهتر است که در ابتدا معامله گران تازه وارد  در حساب‌های دمو و یا مجازی فارکس فعالیت کنند و پس از کسب تجربه و آشنایی هرچه بیشتر با بازار فارکس، وارد حساب نانو شوند تا در آنجا با پول‌های واقعی و حقیقی معامله کنند.

جمع‌بندی

در جمع بندی مطالب بیان شده، باید بگوییم که تریدری که تازه وارد فارکس می‌شود، باید در وهله اول به خوبی تجربه کسب کند. برای کسب تجربه بهترین کار تمرین در جساب دمو و پس از آن در حساب نانو در آلپاری است. پس از آنکه تریدر به خوبی تجربه کسب کرد می‌تواند حساب استاندارد افتتاح کند.

با عضویت در کانال سیگنال امیر تریدر می‌توانید بدون نیاز به آنکه تحلیل بلد باشید، از سیگنال‌های ما که نقطه ورود و خروج از معامله را به طور دقیق مشخص می‌کند، به راحتی ترید کنید و سود به دست آورید

امتیاز دهید