بهترین زمان برای معامله در فارکس

زمان معامله

زمان بهینه برای معامله در بازار فارکس، زمانی است که بازار در فعال ترین حالت خود باشد. فعال ترین زمان بازار فارکس، وقتی است که اسپرد های معاملاتی (تفاوت بین قیمت‌های خرید و قیمت‌های فروش) کاهش می‌یابد. در این شرایط، پول کمتری نصیب افراد بازارسازی می‌شود که معاملات ارز را تسهیل می‌کنند و این موضوع  سود بیشتری را برای تریدرها تولید می‌کند.

چهار سشن معاملاتی فارکس

چهار سشن(جلسه) اصلی فارکس در لندن، نیویورک، سیدنی و توکیو قرار دارند. تریدرهای فارکس باید ساعات کاری خود را به خاطر داشته باشند، و توجه ویژه‌ای به ساعاتی که دو سشن با هم تداخل دارند اختصاص دهند. هنگامی که بیش از یک سشن به طور همزمان باز باشد، این امر حجم معاملات را افزایش می‌دهد و به طور مشابه، باعث افزایش نوسانات می‌شود. در این حالت نوسانات می‌تواند به سود تریدرهای فارکس باشد.

این موضوع ممکن است متناقض به نظر برسد. به هر حال، سرمایه گذاران عموما از نوسانات بازار می‌ترسند. با این حال، در بازار فارکس، نوسانات بیشتر به فرصت‌های سوددهی تبدیل می‌شود. تریدرها اصولا به جای آنکه تمام وقت خود را برای معامله کردن در همه بازار ها بگذارند، فقط روی یکی از سه سشن معاملاتی تمرکز می‌کنند.

ساعت کاری بازارهای جهانی فارکس

فارکس کاملاً الکترونیکی است و در جایی در جهان بین ساعت 5 بعد از ظهر یکشنبه تا 5 بعد از ظهر جمعه به وقت استاندارد شرقی (EST) باز می‌شود. هر سشن از دوشنبه تا جمعه ساعات معاملاتی منحصر به فردی دارد. از دیدگاه یک تریدر متوسط، چهار پنجره زمانی مهم (همه EST) به شرح زیر است:

  • لندن: ساعت 3 صبح تا 12 بعد از ظهر
  • نیویورک: ساعت 8 صبح تا 5 بعد از ظهر
  • سیدنی: ساعت 5 بعد از ظهر تا ساعت 12 صبح
  • توکیو: ساعت 7 بعد از ظهر تا ساعت 4 صبح

فارکس

در حالی که هر سشن به صورت مستقل عمل می‌کند، همه آن ها ارزهای مشابهی را معامله می‌کنند. بنابراین، زمانی که دو سشن باز هستند، تعداد تریدرهایی که فعالانه یک ارز معین را خرید و فروش می‌کنند، به شدت افزایش می‌یابد. خرید و فروش در یک سشن بازار فارکس بلافاصله بر قیمت‌ها و درخواست‌ها در سایر سشن های آزاد تأثیر می‌گذارند. بهترین زمان برای معامله زمانی است که این بازار فعال تر از روزها و ساعت های دیگس که بیش ترین حجم معاملات را دارد.  سشن معاملات لندن و نیویورک جزو فعال ترین ساعت ها محسوب می شود، به خصوص زمانی که این سشن‌ها با هم تداخل دارند.

بورس نیویورک به ویژه برای سرمایه گذاران خارجی مهم است. معاملات آن شامل دلار آمریکا می‌شود که در 90 درصد از کل معاملات ارز شرکت دارد. حرکت دلار می‌تواند اثر دنباله‌ دار قوی در سراسر جهان داشته باشد.

نکته: بهترین زمان معمول معاملات، بین صبح تا ظهربه وقت استاندارد شرقی (EST) بین زمان مبادلات نیویورک و لندن است. این دو مرکز تجاری بیش از 50 درصد از کل معاملات فارکس را تشکیل می‌دهند. از طرف دیگر، از ساعت 5 بعد از ظهر تا 6 بعد از ظهر(EST)، معاملات بیشتر در سشن های سنگاپور و سیدنی انجام می‌شود، جایی که حجم بسیار کمتری نسبت به زمان پنجره لندن / نیویورک وجود دارد.

ممکن است استثناهایی وجود داشته باشد و حجم معاملات مورد انتظار بر این فرض استوار است که هیچ خبر مهمی منتشر نخواهد شد.

مزایا و معایب بازار 24 ساعته

مانند بسیاری از چیزها، بازار فارکس که بازار 24 ساعته است، مزایا و معایبی دارد.

معایب این موضوع معمولاً در مورد کسانی که تازه شروع به کار کرده‌اند صادق است. البته این در حالی است که بعضی از این معایب، بازار فارکس را به یکی از بازارهای چالش برانگیز برای افتتاح حساب تریدرهای تازه‌کار، بدل می‌کند.

معایب بازار 24 ساعته:

– ماهیت 24 ساعته بازار فارکس می‌تواند باعث شود تریدرها درباره پوزیشن‌های خود بیش فکری داشته باشند.

– این واقعیت که بازار فارکس هرگز نمی‌خوابد به این معنی است که تریدر بیش از حد در آن آسان است.

– حتی ممکن است متوجه شوید که بجای ترید برای چند ساعت در روز، زود بیدار می‌شوید یا دیر می‌خوابید تا بیشتر وقت خود را به فارکس اختصاص دهید.

مزایای بازار 24 ساعته:

– این که بازار در همه ساعات روز باز است یعنی شما هر ساعتی که بخواهید با توجه به مکان زندگی و ساعت بدن خود، می‌توانید خود را با سشن های معاملاتی بازار فارکس تطبیق دهید.

– از هرروز به روز بعد شکاف کمتری وجود دارد برخلاف بازاری همچون بورس و سهام.

– حتی در سشن های معاملاتی کند هم نقدینگی زیادی در بازار وجود دارد و می‌توانید همچنان سود کنید.

درواقع این شما هستید که باید با توجه به سبک زندگی که دارید، بتوانید معاملات خود را مدیریت کنید. دانستن سشن های معاملاتی با نقدینگی بالا فقط راهی است برای ترید راحت‌تر و بهتر.

ساعات معاملاتی فارکس با حجم بالا ممکن است خطرناک باشد

تریدرهای فارکس باید با احتیاط عمل کنند؛ زیرا معاملات ارزی اغلب شامل نرخ‌های اهرمی بالای 1 به 1000 است. در حالی که این نسبت فرصت‌های سود وسوسه‌ انگیزی را ارائه می‌دهد، ریسک از دست دادن کل سرمایه‌ گذاری در یک معامله را به همراه دارد.

مانند بسیاری از سرمایه‌ گذاری‌های دیگر، در حالی که فرصت‌هایی برای به دست آوردن پول وجود دارد، فرصت‌های زیادی نیز برای از دست دادن آن وجود دارد.

4.7/5 (3 امتیاز)