بهترین استراتژی داوجونز

بهترین استراتژی داوجونز

بهترین استراتژی داوجونز چیست؟ داوجونز شاخص اقتصادی مهمی از وضعیت اقتصادی 30 سهام بزرگ ایالات متحده آمریکا می‌باشد. درحقیقت در این شاخص، میانگین نوسان این 30 سهام برتر در کشور آمریکا، به صورت یک شاخص در نظر گرفته شده است. بنابراین در حالت کلی، در شاخص داوجونز، قیمت 30 سهام باهم در لحظه جمع زده می‌شوند. هر معامله‌گری که از طریق معاملات داوجونز به سوددهی می‌رسد، قطعا از یک استراتژی معاملاتی ثابتی استفاده می‌کند.

درصورتی که شما نیز علاقه‌مند به معاملات شاخص داوجونز باشید، باید به سراغ بهترین استراتژی داوجونز بروید تا بتوانید از طریق معاملات این سهام، سوددهی را تجربه کنید. برای آشنایی با جزئیات بهترین استراتژی داوجونز در ادامه همراه ما باشید.

داوجونز چیست؟

شاخص داوجونز و یا DJIA درحقیقت سهام 30 شرکت بزرگ در بورس اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا و نزدک می‌باشد که آن‌ها را در لحظه با یکدیگر جمع زده و به معامله‌گران نشان می‌دهد. شاخص داوجونز تقریبا صد سال پیش و از سوی سه فرد با نام‌های چارلز داو، ادوارد جونز و چارلز برگسترسر ایجاد شده است. از صد سال گذشته تا به امروز، از شاخص داوجونز برای بررسی وضعیت معامله شدن و یا نوسانات این 30 شرکت استفاده می‌شود و در حالت کلی، اطلاعات مناسبی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

شاخص DJIA دارای کاربرد بسیاری می‌باشد و درحقیقت دارای نقش بنیادینی در بازارهای مالی و بورس است. مردم می‌توانند با استفاده از این شاخص، درآمد و سرمایه‌گذاری‌های خود را مدیریت نمایند. ضمن اینکه معامله‌گران با سرمایه‌گذاری بر روی این شاخص، می‌توانند عملکرد دارایی‌های مختلف را مقایسه نمایند.

بررسی شاخص داوجونز از بهترین روش‌ها برای تشخیص وضعیت اقتصاد ایالات متحده می‌باشد. هر زمان که این شاخص در روند صعودی قرار داشته باشد، به این معنی خواهد بود که اقتصاد ایالات متحده رو به پیشرفت و ترقی است. در حالت برعکس، زمانی که شاخص داوجونز در روندی نزولی قرار داشته باشد، به این معنی است که اقتصاد آمریکا در وضعیت خوبی قرار ندارد. برای مشاهده جزئیات “نماد داوجونز آلپاری” کلیک کنید.

بهترین استراتژی داوجونز

آیا استفاده از بهترین استراتژی داوجونز و شرکت در معاملات این سهام، برای ایرانیان ممکن است؟

شاخص داوجونز جزو شاخص‌های محبوب در میان معامله‌گران و سرمایه‌گذاران در سراسر جهان به شمار می‌رود و برای این محبوبیت نیز دلایل بسیاری وجود دارد. در ابتدا باید اشاره کنیم که روند شاخص داوجونز به صورت کلی و در دراز مدت صعودی و رو به بالا می‌باشد و تمامی کسانی که این شاخص را در بازار فارکس معامله کرده‌اند، به این موضوع واقف هستند. از سویی دیگر شاخص داوجونز به دلیل نوسانات بسیار زیادی که در بازار دارد، به صورت روزانه سودهای بسیار زیادی را به تریدرها می‌دهد.

خوشبختانه و حتی با وجود تحریم‌های سنگین علیه ایرانیان، امکان خرید و فروش این شاخص برای معامله‌گران و سرمایه‌گذاران ایرانی نیز وجود دارد. اما نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید، این موضوع است که تحلیل این شاخص و شاخص‌های مشابه با آن کمی متفاوت‌تر از تحلیل یک سهام و یا یک رمزارز خاص می‌باشد و انتخاب بهترین استراتژی داوجونز کمی سخت و چالش برانگیز خواهد بود.

به طوری که در برخی موارد حتی برخی از معامله‌گران به این نتیجه می‌رسند که برای این شاخص‌ها هیچ‌گونه تحلیل تکنیکالی وجود ندارد. اما در نظر داشته باشید که هر نموداری در جهان قابل تحلیل است و معامله‌گران در بازار فارکس، باید تلاش کنند تا تکنیک‌های آن را کشف نمایند.

توجه داشته باشید که شاخص داوجونز، همواره در بلندمدت به صورت صعودی می‌باشد و روند مثبتی را تجربه می‌کند. با این حال اگر جزو معامله‌گران مبتدی در بازار فارکس هستید و تسلطی بر بازارهای مالی جهانی ندارید، توصیه‌ می‌کنیم که از این بازار دوری نمایید. برای عضویت در کانال “کانال سیگنال داوجونز” کلیک کنید.

ولوم تریدینگ – بهترین استراتژی داوجونز

یکی از چالش‌هایی که بسیاری از تریدرها در بازار فارکس و معامله شاخص داوجونز با آن مواجه هستند، پیدا کردن بهترین استراتژی داوجونز برای انجام معاملات سودده این شاخص می‌باشد. از جمله استراتژی‌های بازار فارکس که امروزه نظر بسیاری از تریدرها را به سمت خود جذب کرده است، استراتژی معاملاتی بر اساس ولوم است.

در این سبک از معامله و این استراتژی معاملاتی، معامله‌گران به ابزارهای پیچیده‌ای نسبت به دیگر استراتژی‌های رایج از جمله پرایس اکشن، استفاده از اندیکاتورها و … نیاز خواهند داشت. در استراتژی ولوم تریدینگ به عنوان بهترین استراتژی داوجونز، معامله‌گران با استفاده از حجم خرید و فروشی که در هر قیمت اتفاق می‌افتد، به صورت زنده و در لحظه، بازار را مورد بررسی قرار می‌دهند. در حقیقت معامله‌گران با استفاده از استراتژی ولوم تریدینگ، اتفاقاتی که در لحظه در بازار رخ می‌دهد را مورد بررسی قرار می‌دهند و سپس وارد معامله می‌شوند.

در این روش معامله، معامله‌گران و تریدرهای بازار فارکس، با استفاده از میزان خرید و فروشی که در هر ناحیه انجام می‌شود، برای شرکت در معاملات خرید و یا فروش تصمیم‌گیری می‌کنند.

برای مثال، تصور کنید زمانی که قیمت به یک نقطه حمایتی می‌رسد؛ معامله‌گرانی که از استراتژی ولوم تریدینگ استفاده می‌کنند، علاقه‌مند هستند در این ناحیه فروش زیادی را مشاهده کنند. در حقیقت فروش زیاد در این ناحیه این معنی را می‌رساند که ضمن اینکه فروش در این ناحیه بالاست، قیمت نیز تمایلی به حرکت به سمت پایین را ندارد. بنابراین پول زیادی وارد مارکت شده است و بر همین اساس اقدام به خرید آن می‌کنند.

سیگنال داوجونز

استفاده از استراتژی معاملاتی بر اساس اخبار برای شاخص داوجونز

بسیاری از معامله‌گران در بازار فارکس، به تحلیل‌های چارتی علاقه‌ای ندارند، به همین دلیل سعی می‌کنند از تحلیل‌های سیاسی و اقتصادی برای تحلیل بازار استفاده کنند و به همین دلیل تحلیل اخبار را بهترین استراتژی داوجونز می‌دانند. این تحلیل تحت عنوان تحلیل فاندامنتال شناخته می‌شود.

معامله‌گرانی که از تحلیل فاندامنتال استفاده می‌کنند، باید از دانش و توانایی بالایی برای تحلیل اخبار برخوردار باشند. به طوری که بتوانند تحلیل کنند هر اخباری که در جهان منتشر می‌شود، چه تاثیری بر روی شاخص داوجونز دارد تا مطابق با آن برای شرکت در معاملات این شاخص اقتصادی، تصمیم‌گیری داشته باشند. اگر مایل به دریافت “سیگنال فاندامنتال فارکس” می‌باشید، کلیک کنید.

چگونه شاخص داوجونز را معامله کنیم؟

بسیاری از معامله‌گران و تریدرهای بازار فارکس، علاقه‌مند به استفاده از بهترین استراتژی داوجونز و معامله این سهام در این بازار مالی می‌باشند. برای معامله شاخص داوجونز شما ابتدا باید به سراغ بروکری بروید که این شاخص را ارائه داده و زمینه معاملات آن را برای تریدرهای ایرانی فراهم نموده است.

پس از ثبت نام در بروکر ارائه دهنده سهام داوجونز، می‌توانید وارد پلتفرم معاملاتی متاتریدر شوید و از طریق بخش ” Symbols ” بر روی گزینه ” Equity Indexes ” کلیک نمایید تا زیرمجموعه‌های آن نمایش داده شوند.

در نهایت سعی کنید بر روی گزینه ” US30Cash ” و یا ” US Wallstreet 30 Index ” کلیک کنید تا شاخص داوجونز برایتان نمایش داده شود. اینگونه می‌توانید با به کارگیری بهترین استراتژی داوجونز در معاملات این شاخص شرکت کنید.

نماد داوجونز در فارکس

سخن آخر

شاخص داوجونز در طی 100 سال گذشته تا به امروز، زمینه مناسبی را برای معامله در این بازار مالی فراهم کرده است. به طوری که معامله‌گران و تریدرهای بازار فارکس، می‌توانند از طریق شرکت در معاملات این شاخص و همینطور سرمایه‌گذاری بلندمدت بر روی آن، به سوددهی بالایی برسند.

با این حال توصیه‌ می‌کنیم پیش از اینکه بخواهید بر روی شاخص داوجونز سرمایه‌گذاری نمایید و معاملات خود را با معامله این شاخص مهم آمریکا آغاز نمایید، ابتدا سعی کنید دانش و تسلط خود را بر روی بازارهای بین‌المللی افزایش دهید.

امیدواریم مطالعه این مقاله تحت عنوان بهترین استراتژی داوجونز برای شما عزیزان مفید واقع شود. شما همراهان گرامی وبسایت امیر تریدر از معاملات DJIA چه تجربه‌ای دارید؟ برای معاملات شاخص داوجونز در بازار فارکس از چه استراتژی استفاده می‌کنید؟ حتما نظرات و ایده‌های خود را با ما و همراهان سایت به اشتراک بگذارید.

3/5 (1 امتیاز)