علیرغم عدم توافق هسته‌ای، صادرات نفت ایران به بالاترین حد خود از سال 2019 رسید!

وضعیت صادرات نفت ایران

صادرات نفت ایران در دو ماه آخر سال 2022 به بالاترین حد خود رسید و با وجود تحریم‌های ایالات متحده، سال 2023 را با ارسال محموله‌های بالاتر به چین و ونزوئلا آغاز کرد.

صادرات نفت تهران از زمانی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در سال 2018 از توافق هسته ای سال 2015 خارج شد و تحریم ها را با هدف محدود کردن صادرات نفت و درآمدهای مرتبط با آن به دولت ایران بازگرداند، محدود شده است.

برای مدت محدود عضویت در کانال VIP رایگان شد!

چند نمونه از رضایتمندی و سود روزانه اعضای کانال VIP، اگه شماهم داخل بروکر حساب واقعی داری همین حالا فرم زیر را پر کن و رایگان عضو کانال VIP شو.

اما صادرات نفت در دوره ریاست جمهوری جو بایدن، که به دنبال احیای توافق هسته ای بود، افزایش یافت و بر اساس برخی برآوردها به بالاترین سطح از سال 2019 رسید. صادرات نفت با وجود توقف در مذاکرات و رقابت نفت خام روسیه همچنان در حال انجام است.

مشاور انرژی SVB International گفت: صادرات نفت خام ایران در دسامبر به طور متوسط ​​1.137 میلیون بشکه در روز بود که نسبت به ماه دسامبر 42000 بشکه در روز افزایش داشت و به بالاترین رقمی که در سال 2022 بود، رسید.

سارا وخشوری از SVB گفت: «در مقایسه با دولت ترامپ، هیچ سرکوب یا اقدام جدی علیه صادرات نفت ایران صورت نگرفته است و صادرات ژانویه تا کنون مانند ماه های گذشته قوی بوده است.

منبع: reuters.com

امتیاز دهید