سیگنال فارکس چیست؟ دریافت سیگنال لحظه ای

برای این که بتوانید با وجود شرایط عجیب و غریب اقتصادی و تورمی که وجود دارد مقاوت کنید نیاز دارید که درآمد دلاری داشته باشید. فعالیت در بازار فارکس جز مشاغلی است که با وجود پتانسیل فوق العاده ای که برای سوددهی دارد به محبوبیت زیادی پیدا کرده است. بنابراین اکثر افرادی که دانش کافی برای حضور در مارکت ندارند یا فرصت کافی برای تحلیل ندارند به دنبال روشی برای دریافت سیگال‌ های لحظه ای هستند. در این مطلب قصد داریم به این بپردازیم که سیگنال لحظه ای فارکس چیست و مزایای و معایب استفاده از Signal چیست. این مطلب را از دست ندهید.

آن چه در این مطلب می‌خوانیم:

بازار فارکس چیست؟

بازار فارکس یا FX یک بازار جهانی است که در آن ارز کشورهای مختلف، فلزات و شاخص‌ها مورد معامله قرار می‌گیرد. این بازار بزرگ ترین بازار جهان است که حجم معاملات روزانه آن به 6.6 تریلیون دلار در روز می‌رسد.

در این بازار جفت ارزها مورد معامله قرار می‌گیرند. این به این معنی است که قیمت یک ارز به تنهایی بی معنی است و ارزش یک ارز در کنار ارز دیگر سنجیده می‌شود.

این بازار اصولا بازار پر نوسانی است اما با این وجود یک بازار امن به حساب می‌آید. زیرا مواردی که مورد معامله قرار می‌گیرند، پول یک کشور است. بنابراین به ندرت پیش می‌آید که اتفاقات غیر منتظره پیش بیاید که باعث صفر شدن ارزش یک ارز شود.

سیگنال لحظه ای فارکس چیست؟

سیگنال فارکس به معنای پیشنهادی برای خرید یا فروش یک ارز یا شاخص در بازار فارکس است. معمولا این پیشنهادات توسط کسانی داده می‌شود که تجربه چندین ساله حضور در بازار را دارند و مارکت را با در نظر گرفتن تکنیکال، فاندامنتال و سنتیمنتال آنالیز می‌کنند.

این سیگنال های لحظه ای معمولا شامل بهترین نقاط برای ورود و خروج به معامله و کسب سود است.

به طور کلی می‌توان گفت که رمز موفقیت در بازارهای مالی پیدا کردن نقاط دقیق برای بازکردن و بستن یک پوزیشن است.

با توجه به این که تریدرهای حرفه ای سابقه چندین ساله تجزیه و تحلیل چارت (نمودار) و بررسی دقیق رویداد‌های جاری و اطلاعیه‌های خبری دارند می‌توانند به راحتی این نقاط را تشخیص دهند.

اسکلپ نوعی تکنیک معاملاتی است که در آن تریدر در تایم فریم کوچک و حجم کم وارد می‌شود و با سود کم معامله را می‌بندد. اما چون تریدر در طول روز چندین معامله انجام می‌دهد باعث می‌شود در پایان برآیند قابل توجه داشته باشد.

سیگنال لحظه ای فارکس، Signalای است که در آن از سبک معاملاتی اسکلپ استفاده می‌شود. برای این که بتوانید از این سیگنال ها به درستی استفاده کنید باید دقیقا در نقطه ای داده شده وارد و خارج شوید و با گذشت زمان آن سیگنال هیچ اعتباری ندارد.

انواع سیگنال های معاملاتی

به طور کلی سه دسته سیگنال فارکس وجود دارد که در ادامه راجب آنها بحث خواهیم کرد.

سیگنال دستی و سیگنال خودکار فارکس

این طبقه بندی بر اساس نحوه ایجاد سیگنال معاملاتی است. سیگنال فارکس دستی توسط اشخاص حرفه‌ای یا باتجربه ایجاد می‌شود. اما سیگنال معاملاتی خودکار توسط نرم‌افزار کامپیوتری تولید می‌شود که عملکرد قیمت بازار را بر اساس الگوریتم‌های کد گذاری شده ردیابی و تحلیل می‌‌کند.

سیگنال رایگان و سیگنال پولی

این طبقه بندی بر اساس قیمت سیگنال مورد نظر است. برخی از ارائه‌دهندگان سیگنال های معاملاتی را به صورت رایگان در اختیار تریدرها قرار می‌دهند، در حالی که برخی دیگر در ازای سیگنال‌، هزینه دریافت می‌کنند.

سیگنال ورود و سیگنال خروج فارکس

این طبقه بندی بر اساس جزئیات و نقش یک سیگنال در موقعیت معاملاتی است. برخی سیگنال‌ ها تنها برای ورود به معاملات و باز کردن یک موقعیت معاملاتی در بازار است؛ در حالی که برخی دیگر فقط سیگنال های خروج ارائه می‌دهند. سیگنال خروج برای بستن موقعیت معاملاتی استفاده می‌شود.

مزایا و معایب سیگنال لحظه ای فارکس

استفاده از سیگنال به شرط این که از یک منبع معتبر دریافت شود می‌تواند یک میانبر سریع برای رسیدن به سود در بازار باشد.

این Signal ها فارغ از هر سطح مهارتی که ممکن است یک فرد داشته باشد می‌تواند موثر واقع شود.

همانطور که یک فرد برای این که بتواند در یک رشته مانند پزشکی به تخصص برسد نیاز دارد تا چند سال زمان بگذارد برای یادگیری و حرفه ای شدن در ترید هم شما نیاز دارید تا زمان زیادی صرف کنید و این ممکن در ابتدا باعث ناامیدی تان شود بنابراین اگر قصد دارید از همان ابتدا به سوددهی برسید بهتر است با یک فرد حرفه ای همراه شوید.

بسیاری از افراد گمان می‌کنند یادگیری تحلیل تکنیکال برای موفقیت در بازار کافی است. اما این گونه نیست حضور در مارکت مستلزم این است که شما از درون به خود مسلط شده باشید و بتوانید به درستی عواطف و احساسات خود را کنترل کنید. از طرفی باید به درک درستی از اقتصاد کلان برسید و فاندامنتال و اخبار را هم مد نظر قرار دهید.

زمانی که شما از یک کانال معتبر برای دریافت Signal استفاده کنید هر سیگنالی که به شما داده می‌شود، با استفاده از تحلیل تکنیکال و در نظر گرفتن اخبار و مسائل کلان اقتصادی داده می‌شود. بنابراین می‌توانید آن را با خیال راحت مورد استفاده قرار دهید.

اما می‌توان گفت که گرفتن سیگنال لحظه ای معایبی هم دارد و برای برخی افراد مناسب نیست. دقت داشته باشید که این موارد سیگنال لحظه ای هستند. یعنی اگر شما آن ها را دیرتر استفاده کنید نه تنها سود ده نیست بلکه باعث ضرر نیز می‌شود.

مورد بعدی این است که اگر شما کم دقت باشید و نقاط ورود و خروج را دقیق وارد نکنید هم سرمایه خود را در معرض خطر قرار می‌دهید.

علاوه بر این اگر حس طمع در شما زیاد باشد و به امید این که سیگنال ها همیشه دقیق عمل می‌کنند به مدریت ریسک و سرمایه پایبند نباشید ممکن است در یک معامله تمامی سرمایه خود را از دست بدهید.

سخن پایانی

این که از سیگنال استفاده کنیم یا ن جز مهم ترین سوالاتی است که افراد در بازارهای مالی با آن مواجه می‌شوند.

استفاده از Signal نه تنها بد نیست بلکه برای کسانی که وقت کافی برای یاد گرفتن تحلیل یا پای چارت نشستن ندارند بسیار مناسب است.

تنها نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که از یک کانال معتبر که دارای سابقه معاملاتی است استفاده کنید. از طرفی دقت داشته باشید که برای موفقیت باید تنها و تنها از یک کانال استفاده کنید در غیر این صورت موفق نخواهید بود.

در ضمن باید دقت بالایی داشته باشید و در نقاط درست و در زمانی که سیگنال داده شده است وارد شوید.

کانال VIP امیر ترید یکی از کانال های معتبر در زمینه سیگنال دهی است که سیگنال لحظه ای ارائه می‌دهد. وین ریت این Signal ها بالای 90 درصد است، به طور متوسط 500 تا 700 پیپ سود روزانه دارد، روزانه چندین سیگنال در تمام طول روز به اشتراک گذاشته می‌شود و دارای پشتبانی 24 ساعته است و با وجود تمامی این مزایا استفاده از خدمات آن کاملا رایگان است.

پس در ابتدا به جای استفاده از چندین کانال و دادن هزینه های گزاف برای سیگنال به رایگان عضو کانال VIP شوید و از همان ابتدای حضور در بازار به سوددهی برسید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 2 =