نقطه ورود فارکس

آموزش پیدا کردن نقطه ورود در معاملات فارکس

اگر مدیریت سرمایه نیمی از معاملات باشد، تعیین نقطه ورود فارکس بخش دیگر را تشکیل می‌دهد. اگر نتوانید نقاط ورود به معامله را به درستی تعیین کنید، حتی بهترین‌ تحلیل‌ها نیز تاثیر چندانی نخواهد داشت. حتی اگر از افزایش قیمت یک جفت ارز در آینده اطلاع داشته باشیم، اگر از زمان وقوع این افزایش قیمت اطلاعی نداشته باشید، بعید است دانش شما سودی به همراه داشته باشد. در مقابل نیز اگر شرایط جفت ارزی شرایط مناسبی برای خرید نداشته باشد و شما در موقعیت نامناسب وارد معامله شوید، سرمایه خود را در معرض ریسک قرار می‌دهید.

ورود به آلپاری

تسلط بر زمان ورود به معاملات، بازدهی مثبت شما را در نوسانات بازار فارکس افزایش می‌دهد. در این مقاله سعی کردیم به بررسی ۳ استراتژی بپردازیم که در ورود شما به معاملات مفید خواهد بود. اگر در بازار فارکس مبتدی هستید توصیه می‌کنیم از ویدئو آموزش فارکس ما استفاده نمایید. 

برای مدت محدود عضویت در کانال VIP رایگان شد!

چند نمونه از رضایتمندی و سود روزانه اعضای کانال VIP، اگه شماهم داخل بروکر حساب واقعی داری همین حالا فرم زیر را پر کن و رایگان عضو کانال VIP شو.

مقادیر را به دقت وارد کنید!

نقطه ورود در معاملات فارکس چیست؟

نقطه ورود فارکس (entry point)، سطح یا قیمت مشخصی است که یک معامله‌گر، به قصد خرید یا فروش، وارد معامله می‌شود. تصمیم‌گیری درباره نقطه ورود معاملات در فارکس، به علت عوامل متغییر زیادی که در بازار فارکس وجود دارد، اندکی پیچیده است. بهترین زمان برای ورود به معاملات فارکس به استراتژی و سبک معامله بستگی دارد. رویکردهای متفاوتی در این زمینه وجود دارد. ۳ موردی که در مقاله بررسی خواهیم کرد، تنها رویکردهای محبوب هستند و تنها روش‌های موجود نیستند.

همچنین بخوانید:   معرفی بهترین کتاب آموزش فارکس؛ 11 کتاب برتر فارکس که هر معامله گری باید بخواند!

برای مدت محدود عضویت در کانال VIP رایگان شد!

چند نمونه از رضایتمندی و سود روزانه اعضای کانال VIP، اگه شماهم داخل بروکر حساب واقعی داری همین حالا فرم زیر را پر کن و رایگان عضو کانال VIP شو.

مقادیر را به دقت وارد کنید!

استراتژی نقطه ورود فارکس شماره 1: کانال‌های روند

خطوط روند ابزارهای اساسی مورد استفاده تحلیل‌گر‌های تکنیکال هستند. عموما از این ابزارهای برای شناسایی سطوح حمایت و مقاومت استفاده می‌شود. در مثال زیر، قیمت به وضوح حرکات سقف‌های بالاتر (Higher Highs) و کف‌های بالاتر (Higher Lows) مشخصی را نشان می‌دهد که نشان از یک روند صعودی برجسته دارد. این موضوع امکان تشخیص سوگیری معاملاتی (trading bias) خرید در حمایت و کسب سود در مقامت را فراهم می‌کند. وقتی قیمت این سطوح کلیدی حمایت و مقاومت را شکست، معامله‌گران باید از احتمال برک‌اوت (Breakout) یا معکوس شدن روند آگاه باشند.

نقطه ورود فارکس
استراتژی ورود فارکس بر اساس کانال‌های روند، نمودار هفتگی USD/ZAR

سوگیری معاملاتی (trading bias) چیست؟

سوگیری معاملاتی (trading bias)، یک نوع آمادگی یا چشم‌انداز در بازارهای مالی است که در آن معامله‌گران نسبت به وقوع یک نتیجه مشخص در مقایسه با سایر گزینه‌های جایگزین، احتمال بیشتری قائل می‌شوند. این سوگیری‌های معاملاتی، معمولا توسط عوامل فاندامنتال یا تکنیکال تعیین می‌شوند. این مفهوم اغلب با روند بازار ارتباط مستقیم دارد.

استراتژی نقطه ورود فارکس شماره 2: الگوهای کندلی

الگوهای کندلی (Candlestick) ابزار قدرتمندی است که توسط معامله‌گران، برای جستجوی نقاط ورود فارکس و سیگنال‌های فارکس، استفاده می‌شود. در مثال زیر، الگوی کندلی چکشی (hammer) را می‌توان به عنوان نطقه ورود در جفت ارز فارکس EUR/USD در نظر گرفت.

همچنین بخوانید:   آموزش استفاده از اندیکاتور MACD (میانگین متحرک همگرایی / واگرایی)

البته در نظر داشته باشید که شناسایی چکش یا هر الگوی کندلی دیگر، نقطه ورود شما به معامله را تایید نمی‌کند. نقاط ورود به اندازه الگوهای کندلی اهمیت دارند. نقاط ورود بیشتر الگوی کندلی را تایید میکند، بنابراین ریسک را کاهش داده و احتمال موفقیت را بالا می‌برد.

نقطه ورود فارکس
الگوی کندل چکشی، نمودار روزانه EUR/USD

در نمودار بالا، الگوی چکشی با دایره آبی مشخص شده است. با وجود اینکه الگوی کندل چکش تغییر روند را نشان می‌دهد؛ اما بدون تاییدهای دیگر، این الگو ممکن است سیگنال درستی را نشان ندهد. در این حالت، درصورتی‌که بعد از کندل چکش یک کندل صعودی تشکیل شود، احتمال اینکه کندل تشکیل شده، تاییدی برای تغییر روند باشد بالاست. این سوگیری قوی و رو به بالا بوده و کندل چکشی را برای معامله‌گران تایید می‌کند.

معامله‌گران اغلب به دنبال نشانه‌های متعددی برای تایید اعتبار معامله‌ها (مانند اندیکاتورها)، در الگوهای کندلی، حرکات قیمت و اخبار، هستند؛ اما در این مقاله سعی کردیم از استراتژی‌های ساده استفاده کنیم.

استراتژی نقطه ورود فارکس شماره 3: برک‌اوت (Breakout)

استفاده از برک‌اوت به عنوان سیگنال ورود، یکی از پرکاربردترین ابزارهای تعیین نقطه ورود فارکس توسط معامله‌گران است. استراتژی بریک اوت شامل شناسایی سطوح کلیدی و استفاده از آن‌ها برای مشخص کردن نقطه ورود است. کسب اطلاعات در زمینه حرکات قیمت یا پرایس اکشن، کلید استفاده از استراتژی بریک‌اوت است. معاملات بریک‌اوت زمانی رخ می‌دهد که قیمت‌ها فراتر از سطوح حمایت یا مقاومت حرکت کند.

به دلیل سادگی این استراتژی، استفاده از بریک اوت برای تشخیص نقطه ورود جهت استفاده معامله‌گران تازه‌کار نیز مناسب است. مثال زیر یک سطح حمایت کلیدی (به رنگ قرمز) را نشان می‌دهد. بعد از آن یک بریک‌اوت همراه با افزایش حجم رخ می‌دهد که بیشتر از حرکات نزولی حمایت می‌کند. ورود با یک جهش ساده از سطح حمایت تحریک ‌می‌شود. در موارد دیگر، معامله‌گران به دنبال یک کندل تایید کننده هستند که خارج از سطوح کلیدی تشکیل شود.

همچنین بخوانید:   آموزش و دانلود نرم افزار متاتریدر 4 و 5

نقطه ورود فارکساستراتژی ورود به معامله فارکس بر اساس بریک اوت، نمودار روزانه USD/JPY

3.7/5 - (3 امتیاز)

درآمد دلاری در یک قدمی شما !

با راهنمایی کارشناسان امیر تریدر فعالیت خود در بازار فارکس را به صورت کاملا رایگان شروع کنید و اولین درآمد دلاری خود را در کمتر از 1 ساعت آینده بدست آورید!

ما سال هاست که این کار را انجام داده ایم…

Reviews

دیدگاه‌ها

  یافتن بهترین نقطه ورود به معامله خیلی مهمه. بهترین استراتژی نقطه ورود بر چه اساسی تعیین میشه؟

  کاربر محترم بهترین استراتژی نقطه ورود به معامله در فارکس در معاملات نقطه ای بستگی به سبک و ترجیحات شخصی شما دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر میتونین توی سایت عضو بشین

  نقطه ورود در پرایس اکشن (Price Action) به تحلیل و استفاده از نمودار قیمت‌ها و الگوهای آن برای تعیین بهترین نقطه ورود به معامله اشاره دارد. در این روش، به جای استفاده از اندیکاتورها، تمرکز بر روی تغییرات قیمتی و الگوهای مشاهده شده در نمودار قرار می‌گیرد.
  به عنوان مثال، ممکن است به دنبال الگوهای قیمتی مانند میله‌های شمعی، الگوی سرشکن، روند خطوط روند، سطح های پشتیبان و مقاومت و ترندهای قیمتی برای تاییدیه ورود به معامله باشید. با تحلیل این الگوها و نقاط ورودی مشخصی مانند شکست سطح مقاومت یا پشتیبان، فرصت‌های معاملاتی شناسایی می شوند.

  هر سه راهکار نحوه ورود به بازار فارکس عالی بودن. ممنون که وقت میذارید.

  ممنون از شما. هدف ما نیز ارائه یک راهنمای کامل و جامع در خصوص نحوه ورود به فارکس برای پاسخ به سوالات شما همراهان عزیزه.

  نقطه مقابل ورود (Entry Point) و نقطه ورود بانک ها در فارکس به نقطه‌ای اطلاق می‌شود که در آن، معامله‌گر وارد یک معامله شده و به انتظار برای دستیابی به سود می‌نشیند. این نقطه ممکن است به عنوان نقطه ورود به معامله نیز شناخته شود.

  بله دوست عزیز می‌توانید از کندل تایید در مراحل ورود به فارکس برای تحلیل بازار فارکس استفاده کنید. در حقیقت، کندل تایید ورود می‌تواند یکی از ابزارهای مفید در تحلیل فنی بازار فارکس باشد.

  احمق جون دلت نیومده نمودارها رو بزرگتر یا واضح تر بذاری کیفیت عکساتم که افتضاحه.

  سلام و عرض ادب دوست عزیز
  ما سعی میکنیم حجم عکس ها را تا حد ممکن پایین بیاوریم تا سریعتر با اینترنت ایران نمایش داده شود و کاهش کیفیت طبیعی است
  اما این کاهش حجم نباید باعث نامفهوم شدن عکس ها بشود که در این مقاله هم عکس ها کاملا مطلبی که هدف بوده را انتقال می دهند
  به هر حال ممنون از نظر شما