بی ارزش ترین پول جهان در سال 2022 چیست

بی ارزش ترین پول جهان در سال 2023 چیست؟ | 10 ارز ضعیف دنیا

ارز ضعیف به پول ملتی اطلاق می ‌شود که ارزش آن در مقایسه با سایر ارزها کاهش یافته است. درواقع بی ارزش ترین پول دنیا یعنی در قیاس با سایر کشورهای دنیا ارز ضعیفی دارد. با رنج جهانی از بیماری همه گیر COVID-19، شرایط اقتصادی به طور تصاعدی بدتر شده است. 10 ارز ضعیف دنیا متعلق به کشورهای جهان سومی است که شاید بحران اقتصادی بیشترین ضربه را به آن‌ها وارد کرده است.

برای مدت محدود عضویت در کانال VIP رایگان شد!

چند نمونه از رضایتمندی و سود روزانه اعضای کانال VIP، اگه شماهم داخل بروکر حساب واقعی داری همین حالا فرم زیر را پر کن و رایگان عضو کانال VIP شو.

مقادیر را به دقت وارد کنید!

رتبه بندی بی ارزش ترین پول دنیا

ریال ایران

رتبه 1 بی ارزش ترین پول دنیا: ریال ایران

ریال ایران به عنوان ضعیف ترین ارز دنیا شناخته می شود. سقوط اقتصادی ایران از تحولات سال 1979 شروع شد که منجر به خروج خیلی از مشاغل و شرکت‌ها از ایران شد. پس از آن جنگ ایران و عراق به شدت آن افزود. تحریم های اقتصادی که یکی پس از دیگری شرایط ایران را دشوار می کرد باعث شد ریال تا این حد دچار افت بشود. تحریم‌ ها در سال 2016 برای مدت کوتاهی برداشته شدند اما در سال 2018 و سپس در سال 2022 مجدداً شدیدتر شدند. ایران در سال 2023 به بدترین رتبه در لیست 10 ارز ضعیف دنیا سقوط کرد.

 

بولیوار ونزوئلا

رتبه 2 بی ارزش ترین پول دنیا: بولیوار ونزوئلا

بولیوار ونزوئلا دومین ارز ضعیف دنیا است. ونزوئلا در قسمت شمالی آمریکای جنوبی واقع شده است. ونزوئلا در تلاش است تا تا اقتصاد در سراشیبی کشورش را بهبود ببخشد. حتی زمانی که کرونا شیوع پیدا کرد سعی کرد به سمت اقتصاد بازار حرکت کند اما موفق عمل نکرد. به ازای هر دلار آمریکا، بولیوار ونزوئلا 457795.47 است.

دونگ ویتنام

رتبه 3 بی ارزش ترین پول دنیا: دونگ ویتنام

دونگ ویتنام سومین ارز ضعیف دنیا است. هنوز نقاهت پس از جنگ ها و تغییر وضعیت از یک اقتصاد متمرکز به اقتصاد بازار، آسیب های خود را بر کشور و نحوه عملکرد آن گذاشته است. ویتنام در حال حاضر یکی از فقیرترین کشورهای جهان است. با این حال، کارشناسان برجسته اقتصادی مطمئن هستند که ویتنام در مسیر درستی قرار دارد و زودتر از آن به دیگر کشورها خواهد رسید. به ازای هر دلار آمریکا، دونگ ویتنام 22,942.50 است.

روپیه اندونزی

رتبه 4 بی ارزش ترین پول دنیا: روپیه اندونزی

اندونزی یکی از کشورهای نسبتاً مرفه آسیای جنوب شرقی است. اقتصاد آنها باثبات است و کشور در حال حرکت به سمت توسعه و پیشرفت است. با این حال نرخ ارز آنها وضعیت جالبی ندارد و ضعیف است. نهادهای نظارتی با انتشار اسکناس‌ های جدید در عناوین 1 هزار تا 100 هزاری برای جایگزینی با اسکناس ‌های قدیمی ‌تر و تغییرات دیگر تلاش کرده‌اند تا این مشکل را برطرف کنند. اگرچه روپیه اندونزی هنوز یکی از ضعیف ترین ارزها است اما امید به پیشرفت آن زیاد است. به ازای هر دلار آمریکا، روپیه اندونزی 14,526.30 است.

لئون سیرالئون

رتبه 5 بی ارزش ترین پول دنیا: لئون سیرالئون

سیرالئون، واقع در آفریقا، یکی از فقیرترین کشورهای دنیا است. به تبع آن یکی از 10 ارز ضعیف دنیا است. شورش های داخلی، جنگ اخیر و درگیری های با ویروس‌ های مرگبار مانند ابولا، این کشور را از تمرکز بر رونق اقتصادی باز داشته است. نتیجه این همه مشکل اقتصادی این چنین ضعیف است. با همه گیری کووید-19، اوضاع برای سیرالئون بیش از پیش بدتر شد. اقتصاد آن در این دو سال به شدت افت کرده است. به ازای هر دلار آمریکا، لئون سیرالئون 12,700.00 است.

کیپ لائوس

رتبه 6 بی ارزش ترین پول دنیا: ارز کیپ لائوس

کیپ لائوس، متعلق به لائوس در جنوب شرقی آسیا و نسبتاً ناشناخته است. کیپ لائوس تنها ارز موجود در لیست است که ارزش آن کاهش نیافته است. به دلیل پایین بودن این ارز خیلی از مردم با دلار کار می‌کنند. این شرایط باعث شده اقتصاد کشور با دلار گره بخورد. با این حال امید به رشد کیپ لائوس بد نیست. به ازای هر دلار آمریکا، کیپ لائوس 12,760.00 است.

سوم ازبکستان

رتبه 7 بی ارزش ترین پول دنیا: سوم ازبکستان

رتبه هفتم ارز ضعیف دنیا متعلق به سوم ازبکستان، در آسیای مرکزی است. این کشور در گذشته وضعیت اقتصادی نابسامانی داشته است. در سال 2018، بسیاری از اقدامات نظارتی برای ارتقای سوم ازبکستان در اقتصاد جهانی انجام شد. اگرچه رشد اقصتادی ازبکستان پس از آن بهبود پیدا کرده است، اما هنوز مسیری طولانی در پیش دارد تا در بازار جهانی شرایط خوبی را تجربه کند. به ازای هر دلار آمریکا، سوم ازبکستان 11,160.00 است.

فرانک گینه

رتبه 8 بی ارزش ترین پول دنیا: فرانک گینه

آفریقا مملو از مواد معدنی بسیار ارزشمند است، به خصوص در گینه. با این حال، این کشور همچنان یکی از ضعیف ترین ارزهای جهان را دارد. نرخ بالای فقر، مسائل باند بازی و تورم، این کشور را به یکی از فقیرترین کشورهای جهان بدل کرده است. اقتصاد آن یکی از پر تورم ترین اقتصادهای جهان است. با این حال، در چند ماه گذشته بهبودهایی را نشان داده و حدود چند صد فرانک رشد داشته است. به ازای هر دلار آمریکا، فرانک گینه 8,800.00 است.

گوارانی پاراگوئه

رتبه 9 بی ارزش ترین پول دنیا: گوارانی پاراگوئه

پاراگوئه دومین کشور فقیر آمریکای جنوبی و نهمین ارز ضعیف دنیا است. پاراگوئه به دلیل ترکیبی از شکست اقتصادی، نرخ فقر و فساد بالا در سال ‌های اخیر نتوانسته از نظر اقتصادی پیشرفت کند. اگرچه صادرکننده مکرر سویا و پنبه است. با این حال، این صادرات برای مبارزه با فقر فزاینده و اختلال اقتصادی در کشور کافی نبوده است. به ازای هر دلار آمریکا، گوارانی پاراگوئه 6,856.36 است.

ریل کامبوج

رتبه 10 بی ارزش ترین پول دنیا: ریل کامبوج

کامبوج یک ایالت پادشاهی در جنوب شرقی آسیا و دهمین ارز ضعیف دنیا است. ریل کامبوج در سال 1995 جایگزین ارز Piaster هندوچینی شد. چون ریل با نرخ بسیار پایینی عرضه شد، در بین مردم محلی محبوبیتی پیدا نکرد. در نتیجه باعث شد در بازار  جهانی پیشرفتی نداشته باشد. حتی حالا نیز ریل کامبوج یکی از ارزهای غیرمحبوب در این منطقه است. مردم محلی ترجیح می ‌دهند با استفاده از دلار آمریکا و سایر ارزهای قویتر فعالیت کنند. این امر به کاهش ارزش بیشتر ارز دامن زده است. به ازای هر دلار آمریکا، ریل کامبوج 4,063.00 است. درآمد دلاری برسید. همچنین این امکان را دارید که تمامی سوالات خود را پشتیبانی مجموعه بپرسید.

سخن پایانی در باره بی ارزش ترین پول دنیا

در پایان مطلب بی ارزش ترین پول دنیا باید اشاره کرد که یکی از معضلاتی که اکثر افراد در حال حاضر با آن درگیر هستند این است که قدرت خرید مرتب در حال کاهش است… کالاهایی که خریداری می‌کنیم نسبت به دو ماه قبل اکثرا دو الی سه برابر شده‌اند. و این نشان دهنده این است که اگر خودمان را برای مقابله با چنین تورمی آماده نکنیم احتمالا در آینده با چالش‌های جدی رو به رو خواهیم شد. راه حل این مشکل کسب درآمد دلاری است. بازار فارکس بازاری است که شما می‌توانید روی آن به عنوان راه نجات از این وضعیت حساب کنید. ممکن است با این بازار و کسب درآمد از آن آشنا نباشید اما جای نگرانی نیست ما در این مسیر کنارتان هستیم تا گام به گام شما را به درآمد دلاری برسانیم.

با مشاهده آموزش فارکس و یا عضویت در کانال سیگنال فارکس مجموعه امیر تریدر می‌توانید روزانه 300 الی 700 پیپ سود کنید. البته نیاز نیست تمامی این سودها را بگیرید. ما وعده تارگت‌های فضایی و سودهای چند هزار پیپی روزانه نمی‌دهیم!! هر جایی هم از این وعده‌ها دیدید بی سرو صدا آن جا را ترک کنید!! این بازار جای یک شبه پولدار شدن نیست. اما اگر درست و اصولی و طبق قوانین کانال VIP پیش بروید میتوانید در طولانی مدت سودهای قابل توجهی به دست آورید. حتی اگر روزانه 20 دلار هم از این بازار سود بگیرید با توجه به این که 22 روز در ماه امکان فعالیت دارید می‌توانید بالای 400 دلار درآمد داشته باشید. که این مقدار بیشتر از حقوق یک کارمند با 8 ساعت کار روزانه است. پس در صورتی که قصد درآمد زایی از این بازار را دارید ما پر قدرت کنارتان ایستاده‌ایم❤❤.

4.4/5 - (30 امتیاز)
Reviews

دیدگاه‌ها

  یک مقدار دیگر رئیس جمهور بیسوادمون تلاش کنه مقام اول ومدال طلای جهانی رودرمیان بی ارزشترین پول جهان کسب میکنیم ریالی که درزمان محمدرضاشاه فقید جزء چهارارز باارزش بین المللی جهان شناخته شده بود

  عبر قدرتی که نتونست جلوی ترکیه وایسه و نزاره خاکش رو اشغال کنه؟
  یا عبر قدرتی که روسای شوروی و انگلیس بدون اجازه شاه کشور وارد کشور میشن و جلسه برگزار میکنند؟
  عبر قدرتی که از افغانستان برق وارد می کرد؟
  VS
  یا ابر قدرتی که در برابر تمام کشور های ظالم زمان خودش ایستاد و یک وجب از خاکش رو از دست نداد 🇮🇷
  ابر قدرتی که بعد از حدود 7۰ سال برای اولین بار به آمریکا موشک زد!
  ابر قدرتی که ثبات منطقه رو نگه داشته

  مگه شوروی ضعیف بود از ایران شاخ تر هاشو تو زمان اشغال کرده بود یکم تاریخ بخون بعد بیا کامنت بزار

  شوروی کمونیست که عددی نبود حتی از فنلاند و افغانستان هم شکست خورد
  آلمان نازی هم که کلی مشت و چک و لگد به شوروی زد و شوروی فقط در زمان جنگ جهانی دوم، بیش از 40 میلیون تلفات داد
  تمام شهر هاش هم ویران و زمین سوخته شد
  تمام تجهیزاتی هم که شوروی به صدام داده بود به آسانی منهدم و تکه تکه و آهن قراضه شد
  الان هم که در اوکراین دیدید چه راحت تجهیزات شوروی حتی با جاولین یا استینگر هم منهدم می‌شود
  چون این قدر فناوری شوروی درب و داغون و افتضاح بود
  سرانجام شوروی با آن شرایط فجیع و بدبختانه ای که داشت خودش فروپاشید و از بین رفت و از روی نقشه هم محو شد
  در آخر لعنت به کمونیست
  امید است چین کمونیست نجس بی شرف هم بزودی به سرنوشت شوروی دچار شود

  زارت. وقتی خرمشهر جنگ شد همینی که سنگشو به سینه میزنی تو پایتخت میخورد و میخوابید و شعار میداد در حالی که مردم هشت سال جنگیدن اون هم بخاطر این برنده شدن که تجهیزات که شاه برای ایران گرفته بود استفاده کردن

  رضا پالانی یک روز تونست مقاومت داشته باشه؟ پالانی گور به گور که بیگاری اجباری(سربازی اجباری) آورد
  آخرش توسط اربابان خودش با حقارت و ذلت به زباله دان تاریخ فرستاده شد

  رضا پالانی گور به گور حتی نتوانست اندازه یک روز دفاع داشته باشه و توسط اربابان خودش با حقارت و ذلت به جزیره موریس شوت شد (بخون به زباله دان تاریخ فرستاده شد)
  رضا پالانی هم تنها خدمتی که داشت :آوردن بی بند و باری و فساد و بیگاری اجباری (فلاکت نحس سربازی اجباری) بود

  الان که مستعمره چین و روسیه هستیم از چی این حکومت دفاع میکنی تو همه بدختیها تو دنیا اولیم

  ببین داداش توئه سایبری هر سایتی میتونی بری دروغ بگی ولی اینجا نیا یکم خجالت بکش بعد برو پونصد هزار تومن گوشت بخر

  مجید جان دلبندم ابر درسته نه غیر ، حالا خودتو ناراحت نکن بازم ایران بقول خودت هیچ عبری نیست😏

  ابر قدرتی که وقتی شاهش میرفت شوروی ی خیابون کامل ادم حسابی و والا مقام تا کمر جلوش خم میشدن

  ******** قدرتی ک وقتی رییس جمهور ******* میخواد ح بزنه به نه دهم درصد میگه نهم دهم درصد 😂🤣

  بی سواد ها اول اینکه عبر نیست و ابر هست ( ابرقدرت ) دوم اینکه شما ثبات جیب مردمتونو نگه دارین که رفتن کشور خارجی کارتن خواب بدبخت نشن .

  اینکه یه موشک به امریکا زدید افتخار داره؟ اگر انگلیس یا همون ترکیه که میگی حتی اقدام میکرد برای تصرف خاک الان ایرانی نبود انقدر بی عرضه ان ********. حتی ارز خودشون رو هم نمیتونن کنترل کنن چه برسه به یه حمله نظامی. میدونی شما ها مثل یه سری مورچه هستید برای امریکا که از اون پایین دارید براش فقط شعار میدید. امریکا حتی شما ها رو به ********** نمیگیره نمیخواد خودتونو خسته کنید. این گوشی ای که دستته یا این اینترنتی که داری ازش استفاده میکنی یا تقریبا کل برنامه هایی که توی موبایل یا کامپیوترته همش رو امریکا براتون فراهم کرده. منتظر فروپاشی امریکا باشید تا ببینید چه بلایی سرتون میاد. حالا میتونی بری بقیه ******** بخوری عزیزم.(*********)

  آخه عقب مونده برو حداقل تا کلاس 9 برو که مثل رییس جکهورمون عقب افتاده نباشی ابر رو بنویسی عبر

  الان این اراجیف چیه نوشتی بحث بحث بی ارزش بودن پول مملکت شما به چی داری وصلش میکنیدتا امثال تو هست تو این مملکت و سرپوش روی کند کاری اینها میزنید همین آش و همین کاسه کره شمالی هم بمب اتم داره مردمش دارن چمن میخورن کره جنوبی و ژاپن ارتش ندارن بجاش اقتصاد درست حسابی دارن چرا هرکی از وضعیت بد اقتصادی حرف میزنه ربطش میدید به موشک وووو

  داداش با وجود آدم های آبله ای مثل شما بدتر از اینا حقمونه حماقت های شما آدم های نفهم پدر ۸۰میلیون ایرانی دیگه رو درآورده شما داری از ابتدای حکومت شاه صحبت کنی که اصلا به کل ایران اشغال شدو شاه ۲۰سالش بود الان که به گواه سیاستمداران داخلی خیلی وابسته تر از اون موقع به چین و روسیه هستیم و ایران شده یکی از استان های روسیه تحت حاکمیت پوتین جنایتکار و می بینی که پول مون هم شده بی ارزشترین پول در کل دنیا بعد برای من این سطح حماقت امثال شما جالبه که دیگه آدم باید چی سرش بیاد تا دست از این حماقت برداره شاه اگه برق از افغانستان می گرفت شما که خودتون رو کشتین افغانستان به شما یک قطره آب هم نداد بدبخت احمق بی عقل ها بجای آب ۲۰لیتری انتحاری بهتون حواله کرد با وجود احمق های مثل شما باید هم **** داشته باشیم.

  خانه از پای بست ویران است رییس جمهور وو این منلکت بیگانه است داداش ماهی از سر شروع میکنه به گندیدن

  سایبریها بیسواد نیستند، بلکه برای احمق بودنشون حقوق میگیرن
  تکلیف آدم دروغگو و نطفه ش هم مشخصه.
  فقط یک دروغ بزرگ این جماعت رو بخوام اشاره کنم اینه که میگن بخشی از خاک کشور رو به ترکیه دادن
  در حالی که نمیگن قرن ها نزاع های مرزی بین ایران و عثمانی سر همین مرزها بود و چنیدن جنگ و هزاران کشته به خاطرش به جا موند، رضاشاه پهلوی یکبار برای همیشه با مبادله زمین، دقت کنید مبادله زمین به این نزاع های چندین قرنه پایان داد. بخشی از دامنه کوه های آرارات که بچه دبستانی هم توی جغرافیا خونده این کوه متعلق به ایران نیست به ترکیه واگذار شد و به جای اون ده ها روستا که از زمان قاجار از ایران جدا شده بود به خاک کشور برگشت.
  نطفه خراب یعنی قسمت اول رو بگی ولی قسمت دوم رو نگی
  بقیه حرفای این جماعت سایبری حقوق بگیر در همین حد دروغ هست

  مبادله زمین😂 عزیزم اون ماله رو بذار زمین خاندان پهلوی همین الانم دارن از حماقت بعضیا پول در میارن ماله کشی تورو نمی‌خوان…شاه باید باشه چون برده های زمانه فرعون میخوان😉
  از نرخ کامنتم خبر داری کلک..پولی کار میکنی پس؟

  نه تحریم باعث سقوط پوله نه جنگ عوام فریبی میکنی یا بی سوادی؟؟ سوریه با اون کشور ویران یا افغانستان بدون صنعت کجای این لیست هستن ! متاسفم واسه ملتی که با سوادهاش شما هایید

  من خودم یه افغانستانی ام. قبلا پول ایران 1هزار تومن تو افغانستان میشد 98افغانی. الان یا نمیخرن یا 2افغانی اونم به زور. پراید شوده 300ملیون شاید باورد نشه به جان مادرم هر چه قدر ام. ریال قیمتش اووفت کرده. بازم با 300ملیون. اونجا دایی م یه لند کروز 2019خرید. 🇦🇫🤲🇮🇷🤲🤲

  برا این که اینجا کار هست براشون کار میکنن بعدا میرم کشورشان عشق میکنن مگه مث ما بدبخت و بیچاره هستن بعدم به شما ربطی نداره که برن به کجا اونا هم انسان هستن و برادر ما

  اینو تا حالا چند تا بیشعور گفتن بی شعور اینجا کشور ماست که امسال تو ی نفهم تصاحب کردین و بی این وضعیت درش اوردین

  پس چرا ماندی تو این کشور بااین شرایطی بدی که می گی.
  برو توکشور خودت باهمان لند کروز بچرخ ببینم می توانی

  عین سگ دروغ میگی
  قیمت جهانی لندکروز حتی تو کشور سازنده ژاپن حداقل 40 هزار دلار (معادل 3 تا 4 میلیارد تومن هستش)
  اون وقت تو افغانستان زپرتی 300 میلیون باشه؟

  کاری نداره برو سرافی ۱میلیون تومان ببر ببین چقدر پول افغانی بهت میدن فک کنم الان ۱۲۰ افغانی بهت بدن امتحان کن بعد حرف بزن

  ******************* را ویران کرد چی بودیم چی شدیم…جوانان بیکار تحصیل کرده هایی که آبدارچی اداره هم نشدند سی ساله وچهل ساله هایی که هنوز مجردن…بعضی آدم بیشعور هم میان میگن اگه گرونیه اگه فساد هست اگه از گشنگی به فاحشگی وتن فروشی رسیدیم عوضش امنیت داریم کدام امنیت ؟؟؟؟شب برو بیرون دوازده به بعد تا خشتکتو سرت کنن برا ده هزار بکشنت..بعد میگن اینا برن داعش میاد.. عزیزم ایران تا بوده غیرت داشته مردمش چه این آخوندا باشن چه نباشن ایران همین ایران است ومردانش همین دلیران هستن که جان میدن به خاطر خاک وناموس..پس الکی چرت نگین ما ایرانیا خون کوروش داریم از داعش ترس نداریم پدرشونو درمیاریم چه این رژیم باشه چه هر رژیمی این ما جوانان هستیم که میجنگیم نه *******…************ مرگ بر اجنبی مرگ بر وطن فروش مرگ بر اسرائیل آمریکا هرکه ضد ایران وایرانی است زنده باد وطنم ایران پاینده مردم عزیزم یاعلی به امید آزادی ایران

  تیکه اخر کلامت جالب بود یاعلی.
  علی یارت عزیزم فلا که جهان ظلم مثل امریکا واسرایل جلوی یک بقول شما اخوند انهم از نسل علی کم اوردند وباهزاران فریب وفتنه می خواند این علی را هم خانه نشین کنند.ولی کور خواندند با ال علی هرکی در افتاد ور افتاد

  ببین سیب زمینی بذاری جای ******* بهتر مدیریت میکنن. حد اقل سیب زمینی نمیره تو مصاحبه ها ابرو ریزی کنه. سیب زمینی کاری نمیکنه که انقدر اقتصاد ضعیف بشه. سیب زمینی 8 سال جنگ رو طول نمیده که انقدر کشته بدیم. سیب زمینی سال به سال عید نمیاد تو تلویزیون شعار های الکی بده یعد بندازه تقصیر مسئولین. سیب زمینی مردم رو نمیزنه نمیکشه به خاطر هیچ و پوچ اعدام نمیکنه. سیبزمینی مدارس دخترونه رو سم پاشی کنه. سیب زمینی دختران سرزمینش رو به خاطر یه تیکه پارچه (روسری) اعدام نمیکنه. حتی سیبزمینی میتونه برای نسل شما ها هم جایگزین خوبی باشه. سیب زمینی ماست نمیریزه رو کله ی مردم بد بختش. سیب زمینی به خاطر یه ساندیس به مردم سرزمین خیانت نمیکنه. سیب زمینی با یه ایفون 14 تو دستش به امریکا فحش نمیده. حالا باز میگید حکومتی که سیبزمینی ازش بهتر مدیریت مکنه هنوز زندس برای مردم؟

  پس مدیریت بدهیم به رضا پهلوی ببینیم چکارمی کنه وقت می کنه به دوست دخرهاش مثل باباش برسه یا می رود دنبال زنش که بایکی دیگه ریخته روی هم و…..

  با عرض سلام از عراق دیدگاهمو مینوسم…نباید گفت کشور ایران باید گفت فارسی زبانان…ایران ۸۰ ملیونه ولی فارسی زبانان ۱۳۰ ملیون!دشمن اصلی ملتهای منطقه امریکا و طرفدارانشون هستند…تقصیر حکومت نیست…اونا فقط بازی رو بلد نیستند اگر یک کم زرنگ میبودن میتونستن همشونو مات کنن.

  همین شما باسواد شدید پس است که نمی فهمید دلار وسکه ازاغتشاشات تاالان چرا رفته بالا و…خیلی چیزهای دیگر که شما دکتری هم بگیرید بی فایده است عزیر

  ببین دوست عزیز بحث دلار از اعتراضات جداست
  دولت روی دلار 28هزار تومن کلی دلار خرید و اعتراضات رو بهونه کرد و تا اونجا که دلش خواست دلار برد بالا (۶۰هزار تومن ) بعد هم با اخباری مثل توافق با عربستان و بعضی از صحبت های سران دولت بازار دلار رو دستکاری کرد (مثل کاری ایلان ماسک تو ارز دیجیتال می کنه ) و دلار رو آورد تا ۴۵هزار تومن و به زودی منتظر دلار ۷۰ تا ۷۵ هزار تومن باشید دوستان

  چرا همش اسم کشورهای دیگر رو میارید باعث و بانیه همه ی این اتفاقات کیه ؟

  چرا همش اسم کشورهای دیگر رو میارید باعث و بانیه همه ی این اتفاقات کیه ؟

  به من چی کورش چکار کرد و یا اینها چکار کردن من نون شب می خوام ۴۰سال شب و روز باهم فرق کردن من حسرت خوردم

  دستاورد حکومت فعلی حفظ اسلام واقعی حفظ اسلام علی وحفظ اسلام ناب است اگر حکومت در دست شاه بودی الان از جمله هم پیمانان آمریکا می‌بود و از گپی آمریکا برآمده نمی توانست حالا ایران مستقل است و اگر این تحریم های که بالای ایران صورت گرفته بالای خودی همین آمریکا صورت می گرفت حالا کمر آمریکا شکسته بود وضعیت آمریکا از ایران کرده هم بدتر می بود

  خیلی روو دارید بخدا… یعنی سنگ پا رو باید از جنس شما سایبری ها بسازن… کدوم اسلام؟ کدوم محمد؟ کدوم علی؟ ***! یا کوری یا دور و برت فقط چار تا مثل خودتن، خبر از انحطاط کامل دینی نوجوونها و حتی جوونهای با ایمان دهه شصت نداری… محمد و علی که سهله، جوونا دیگه خدا رو رو هم قبول ندارن.. همون شاهی که میگید دوست دختر داشته و عیاش بوده، زمانش ماه رمضون، همه روزه میگرفتن! الان ماه رمضون برو تو مدارس و خیابونا ببین چه خبره! زمان شاه کسی یه تیکه ورقه که روش عربی نوشته بود روزمین پیدا میکرد، میبوسیدش میذاشتش بالای یه پنجره یا درخت. الان کل *** و اصطلاحاتشو مسخره میکنن و میسوزونن و بهش فحش میدن. سرتو از زیر برف بیار بیرون برادر تا بفهمی این دست نشانده های روسیه و چینِ کمونیست و بی دین، که بیخودی داری ازشون طرفداری میکنی، چجوری دین و ایمان و اسلام مردمو نابوووود کردن….

  خوشم میاد که ایران تو همچی رتبه ۱ رو داره تو جهان 😂👌زنده باد بلوچستان ❤️❤️

  جدول ارزش پول کشورها 2023 در طول سال به روز میشه یا تا آخر سال خودمون در صدر بدبختاییم؟

  متاسفانه در حال حاضر رتبه اول بی ارزش ترین پول دنیا 2023 مال ایرانه. اما این جدول معمولا به روز میشه. امیدوارم اتفاقای بهتری بیفته

  متاسفانه ایران در صدر بی ارزش ترین پول دنیا به ترتیب قرار گرفته و واقعیتیه که نمیشه انکارش کرد

  انتظار نداشتم ایرانو اول لیست پول کشورها به ترتیب کمترین ارزش ببینم!!!!!

  بی ارزش ترین واحد پول جهان در حال حاضر اینه! خدارو چه دیدی شاید دنیا چرخید و رفتیم آخر جدول بی ارزش ترین پول دنیا!

  توی این مقاله به پول کشورها به ترتیب کمترین ارزش بازی خواستگاری پرداخته شده؟!

  انتخاب عکس بی ارزش ترین پول دنیا عالی بود. اما اگه ریالو میزاشتین، بدون نیاز به مطالعه راحتتر مطلبو میرسوند

  بله دوست عزیز ایده خوبیه. اما عکس نخست در مورد تمامی لیست بی ارزشترین پول دنیا ست و پس از اون به ترتیب برای هر عنوان یک عکس مناسب انتخاب شده.

  واقعا؟؟؟؟؟؟ انتظار نداشتم بی ارزش ترین پول دنیا ریال باشه! فک کردم هنوز یکم مونده تا ته بدبختیمون.

  متاسفانه ریال در رده بی ارزش ترین پول های جهان قرار داره و حقیقتی غیر قابل انکاره

  بله متاسفانه ریال توی پول کشورها به ترتیب کمترین ارزش خواستگاری در رتبه اول قرار گرفته.

  اینکه ریال بی ارزش ترین پول های دنیا است بازم جای امید داره که حداقل توی این مورد تنها نیستیم!

  دوست عزیز مثل همه کشورهای دیگه، امکان بهبود ارزش پول ایران در جهان وجود داره.

  همراه گرامی بی ارزش ترین پولهای دنیا مدام به روز میشن. شما دوره رو مشخص بفرمایید تا به سوالتون دقیق تر پاسخ بدیم.

  ریال بی ارزش ترین پول جهان در چندین سال اخیر بوده. دیگه نیازی به چک کردن نداره

  بله همراه گرامی متاسفانه ریال در سالیان اخیر در رده بی ارزش ترین پول های دنیا قرار گرفته.

  عالی ممنون از مسئولان و زحمت کشان بسیجی رتبه اول دنیارا
  هم با کمک حاج قاسم رد کردیم😂😂

  مسئولان ۴۴ سال با بی کفایتی و عدم دانش، سیاست خارجی غلط ، اختلاس ، رانت ، دزدی ، کوچ دادن نخبگان یا زندانی و شکنجه و اعدام کردن آنها ، بلند پروازی های ایدئولوژیک خود ایران که دومین ذخایر گاز و چهارمین ذخایر نفت دنیا را دارد و دارای معادن بسیاری از جمله طلا هست و یکی از ۵ کشور جهان از نظر منابع اکوتوریسم و جزو ده کشور برتر از لحاظ مکان های تاریخی و گردشگری هست و اکثریت جامعه آن باسواد هستند و فرهیخته های زیادی دارد را به یکی از فقیرترین کشورهای دنیا و پول ملی را به بی ارزشترین پول دنیا تبدیل کردند و فقر و فلاکت را به مردم هدیه دادند‌.

  بخاطر درامدت امار دروغ میدی
  در ضمن کاهش ارزش پول ایران از زمان استعمار اروپا شروع ضد مه اوایل هر شاهی ایرانی صد پوند انگلیسی بود
  التماس شرف ،تحقیق ، ادم بودن

  سلام به همگی کسانی که صادقانه دوستدار و نگران کشور و مردمشون هستند باید بگم که همه ی اطلاعات به روز نیستند و بعضی رتبه ها درست نیستند،چون که بی ارزش ترین پول دنیا متعلق به بولیوار ونزوئلا است یعنی هر یک دلار آمریکا برابر است با 3,169,111 بولیوار ونزوئلا و در رتبه ۲ بدبختانه ایران قرار داره اگه به تومان حساب کنیم هر یک دلار آمریکا برابر است با ۴۸۷۸۹ واحد پول ما، که البته دارای نوسان هست و اگه به ریال این رقم ۱۰ برابر میشه یعنی هر دلار برابر است با بیش از ۴۸۰ هزار ریال از واحد پول ایران در
  رتبه ۳ ویتنام قرار داره هر یک دلار برابره با ۲۳۷۲۶ دونگ ویتنام.
  رتبه ۴ لئون سیرا لئون هر دلار برابره با ۲۱ ۴۸۱ لئون است رتبه ۵ کیپ لائوس هست هر دلار برابره با ۱۹۳۲۲ کیپ لائوس
  رتبه ۶ روپیه اندونزی هر دلار برابره با ۱۵۳۳۲ روپیه اندونزی
  رتبه ۷ سوم ازبکستان هر دلار برابره با ۱۲۰۷۲ سوم ازبکستان
  رتبه ۸ فرانک گینه هر دلار برابره با ۸۵۷۴ فرانک گینه
  رتبه ۹ گوارانی پاراگوئه هر دلار برابره با ۷۲۷۲ گوارانی پاراگوئه
  رتبه ۱۰ ریل کامبوج هر دلار برابره با ۴۱۲۸ ریل کامبوج

  بی انصافی است کلمه سقوط اقتصادی ایران نوشته شود . اقتصاد فقط با ارزش ارز ملی سنجیده نمیشود. شاخص زیادی را باید دید به عنوان مثال یکی از شاخص ها قدرت خرید مردم است. رتبه ایران در قدرت خرید ۸۵ است یعنی به‌طور کلی مردم ایران نسبت اکثریت جهان قدرت خرید بالایی دارد . در این باب از شاخص ها انصافا وضعمان نسبت به بسیاری از کشور ها بهتر شده . مقداری منصفانه تر باید نگاه کرد