بروکر آلپاری

معرفی بروکر آلپاری (Alpari)

پخش ویدیو


بروکر آلپاری (Alpari) نام آشنایی است که اگر در زمینه بازارهای مالی فعالیت کرده باشید احتمالا تا به حال نام آن را زیاد شنیده‌اید. ارائه خدمات به افراد ایرانی، پشتیبانی از زبان فارسی، تنوع بالای نماد معاملاتی و …  مزیت هایی هستند که با افتاح حساب در این Broker به آن دست پیدا می‌کنید. هدف این کارگزاری مطرح از ابتدا تبدیل شدن به بهترین بروکر فارکس بود که دارا بودن 2 و نیم میلیون کاربر و حجم 1.7 تریلیون دلار نشان می‌دهد که توانسته است به این هدف برسد و در حال حاضر جز بزرگ‌ ترین بروکرهای فارکس به حساب می‌آید. در ادامه مفصل تر به معرفی  آلپاری و خدماتی که ارائه می‌دهد می‌پردازیم.

برای مدت محدود عضویت در کانال VIP رایگان شد!

چند نمونه از رضایتمندی و سود روزانه اعضای کانال VIP، اگه شماهم داخل بروکر حساب واقعی داری همین حالا فرم زیر را پر کن و رایگان عضو کانال VIP شو.

مقادیر را به دقت وارد کنید!

آلپاری چیست؟

بروکر آلپاری در سال 1998 و در شرایط اقتصادی نابسامان روسیه شروع به فعالیت کرد. با سقوط بازار سهام و کم ارزش شدن روبل توجه مردم به سمت بازارهای مالی دیگر از جمله فارکس جذب شد، جایی که بروکر آلپاری برای فعالیت در آن تاسیس شد. بروکر آلپاری تحت مدیریت و مالکیت قبلی خود دچار ضررها و تخلفاتی در صورتحساب های خود شده بود که تحت مالکیت جدید این مشکلات رفع شد و تیم مالکیت جدید سابقه خوبی از خود به جا گذاشته است. همچنین فارسی بودن پشتیبانی و آموزش ها و البته امکان افتتاح حساب به طور کاملا رسمی برای ایرانی ها این بروکر را به یکی از بهترین بروکر ها نزد ایرانیان تبدیل کرده است و بیشترین کاربران فعال ایرانی در فارکس نیز در این بروکر مشغول به فعالیت هستند.

اطلاعات کلی بروکر Alpari

نام بروکر آلپاری | Alpari
سال تاسیس 1998
دفتر مرکزی سنت وینست
رگوله اصلی FSC
رگوله برای ایرانیان FSASVG, FINCOM
حداقل واریزی 1 دلار
حداکثر لوریج ‎1:3000
نمادهای معاملاتی 250
پلتفرم‌های معاملاتی متاتریدر 4 و متاتریدر 5
واریز و برداشت سیستم‌های الکترونیکی پرداخت، ارز دیجیتال

انواع نمادهای معاملاتی در آلپاری

جفت ارزها: تعداد جفت ارزهای ارائه شده در بروکر Alpari برای حساب های مختلف متفاوت است. برای حساب های نانو و استاندارد 33 جفت ارز و در حساب های ECN و Pro Ecn 46 جفت ارز قابل معامله است.

فلزات: امکان معامله دو فلز طلا و نقره در این کارگزاری وجود دارد.

CFD: در حساب استاندارد شما به 25 CFD، در ECN و Pro Ecn هم به ترتیب به 44 و 55 سی اف دی دسترسی دارید.

علاوه بر این شما امکان معامله 11 شاخص سهام جهانی و 10 سهام از بازار نیویورک را دارید.

رگولاتوری بروکر آلپاری

قوانین و مقررات مالی گروه آلپاری توسط موسسه مالی معتبر FSC کنترل می‌شود. شماره مجوز این بروکر در این نهاد مالی FSC :C 113012295 است که شما میتوانید با اطمینان از معتبر بودن رگولاتوری این کارگزاری اطمینان حاصل کنید.

معرفی بروکر آلپاری (Alpari) - امیر تریدر

چرا بروکر آلپاری ورشکست شد؟

آلپاری از سال 1998 تاکنون سابقه فعالیت داشته و در این مدت توانسته است رضایت مشتریان خود را جلب کند. تنها نقطه تاریکی که تاریخچه این Broker وجود دارد این است که در یکی از شعبه های خود سابقه ورشکستگی دارد. در ادامه داستان این ورشستگی را به طور مفصل بیان می‌کنیم.

فعالیت Alpari از سال 1998 در روسیه شروع شد و شعبات خود را در کشورهای مختلفی گسترش داد. در ژانویه 2015 که به جمعه سیاه معرف است بانک مرکزی سوئیس اقدامی انجام داد که باعث شوک بزرگی به بازار فارکس شد. در طی این اتفاق جفت ارز EUR/CHF از نرخ 1.20 به 0.75 رسید و در عرض چند دقیقه ریزشی عظیم کرد. این موضوع باعث شد تمامی کسانی که پوزیشن خرید داشتند سرمایه خود را از دست بدهند. کسانی که برای معاملات خود حد ضرر هم تعریف کرده بودند به دلیل قدیمی بودن سیستم‌ها و تکنولوژی و ریزش شدید و ناگهانی استاپلاسشان فعال نشد و آن ها هم دچار ضرر شدند. بنابراین خیلی از بروکرها دچار ورشکستگی شدند که یکی از آن ها شعبه Alpari UK که شعبه انگلیس  Alpari بود، شد. از آنجایی که شعبه‌ای که ورشکست شد از شعبه اصلی جدا بود و خودش یک شرکت مستقل به حساب می‌آمد نگرانی بابت اعتبار آلپاری وجود ندارد. از طرفی پس از این اتفاق Alpari UK ضرر تمام معامله گران را پرداخت کرد.

همچنین بخوانید:   معرفی بروکر ویندزور (Windsor)

انواع حساب های معاملاتی آلپاری

بسته به میزان مهارت، دانش و میزان تجربه‌تان در بازارهای مالی می‌توانید حساب های معاملاتی مختلفی در بروکر آلپاری انتخاب کنید. به طور کلی حساب های موجود در Alpari به 4 دسته زیر تقسیم می‌شود:

 • حساب نانو (Nano)
 • حساب استاندارد (Estandard)
 • حساب ای سی ان (ECN)
 • حساب پرو ای سی ان (Pro Ecn)

البته اگر بخواهیم حساب‌ها را بر اساس پلتفرم‌های معاملاتی دسته بندی کنیم به 6 نوع حساب می‌رسیم:

حساب نانو mt4، حساب استاندارد mt4، حساب استاندارد mt5، حساب ECN mt4، حساب Pro ECN mt4، حساب ECN mt5. در ادامه امکانات هریک از این حساب ها را مفصل‌تر بررسی می‌کنیم. تفاوت این حساب ها در میزان لوریج، حداقل واریزی و میزان اسپرد آن‌ها است.

1. حساب نانو mt4 در بروکر Alpari

حداقل سپرده 1 دلار
نمادهای معاملاتی 33 جفت ارز و 2 فلز
ارز پایه USC و EUC
لوریج 1:500
اسپرد ثابت از 2 پیپ
کمیسیون ندارد
سطح استاپ اوت 10%
حداکثر تعداد سفارشات 50
روش اجرای معامله

2. حساب استاندارد mt4 در بروکر آلپاری

حداقل سپرده 20 دلار
نمادهای معاملاتی 33 جفت ارز و 2 فلز
ارز پایه EUR و USD
لوریج ‎1:1000 — 1:10
اسپرد شناور از 0.3 پیپ
کمیسیون ندارد
سطح استاپ اوت
حداکثر تعداد سفارشات 500
روش اجرای معاملات

3. حساب استاندارد mt5 در بروکر آلپاری

حداقل سرمایه 100 دلار
نمادهای معاملاتی 33 جفت ارز و 2 فلز
ارز پایه USD و EUR
لوریج ‎1:1000 — 1:10
اسپرد شناور از 0.3 پیپ
کمیسیون ندارد
سطح استاپ اوت
حداکثر تعداد سفارشات 500
روش اجرای معاملات

4. حساب ECN mt4 در بروکر آلپاری

حداقل سرمایه 300 دلار
نمادهای معاملاتی 46 جفت ارز و 2 فلز
ارز پایه USD و EUR
لوریج ‎1:3000 — 1:2
اسپرد شناور از 0.1
کمیسیون ندارد
سطح استاپ اوت
حداکثر تعداد سفارشات 1500
روش اجرای معاملات

5. حساب Pro ECN mt4 در بروکر Alpari

حداقل سرمایه 500 دلار
نمادهای معاملاتی 46 جفت ارز و 2 فلز
ارز پایه USD و EUR
لوریج ‎1:3000 — 1:2
اسپرد شناور از صفر پیپ
کمیسیون به ازای هر لات 16 دلار
سطح استاپ اوت
حداکثر تعداد سفارشات
روش اجرای معاملات

6. حساب ECN mt5 در بروکر آلپاری

حداقل سرمایه
‎500
نمادهای معاملاتی 46 جفت ارز و 2 فلز
ارز پایه USD و EUR
لوریج ‎1:3000 — 1:2
اسپرد شناور از صفر پیپ
کمیسیون ندارد
سطح استاپ اوت 60%
حداکثر تعداد سفارشات
روش اجرای معاملات

همانطور که مشاهده کردید بروکر آلپاری برای تمام سطوح معاملاتی حساب های مختلفی ارائه داده که با توجه به تجربه و مهارت خود میتوانید با یکی از این اکانت‌ها شروع به فعالیت کنید. اگر تجربه بالایی ندارید پیشنهاد میکنیم که با حساب نانو که میزان سرمایه کمتری نیاز دارد شروع کنید و پس از تمرین کافی و مسلط شدن به سراغ سایر حساب‌های معاملاتی بروید. اگر جز تریدرهای حرفه‌ای هستید که اسکلپ انجام می‌دهید حساب‌های ECN و ECN Pro برای شما مناسب هستند زیرا سفارشات با کم‌ترین تاخیر انجام می‌شود.  

 • mt4 : نشان دهنده در دسترس بودن آن حساب در متا تریدر 4 ✅
 • mt5 : نشان دهنده در دسترس بودن آن حساب در متا تریدر 5 ✅

همچنین امکان افتتاح حساب دمو در این بروکر به تعداد نامحدود وجود دارد که میتوانید با افتتاح آن ها بدون اینکه پولی در حساب بگذارید به صورت تمرینی معامله کنید و سطح معاملاتی خود را بسنجید.

مقایسه انواع حساب ها در Alpari

نوع حساب نانو  استاندارد Mt4 استاندارد Mt5 Ecn Mt4 Ecn Mt5 Pro Ecn Mt5
حداقل سپرده 0 20 100 300 500 500
کمترین میزان حجم 0.01 0.01 0.01 0.01 0.01 0.01
اهرم 1:500 ‎1:1000 — 1:10 ‎1:1000 — 1:10 ‎1:3000 — 1:2 ‎1:3000 — 1:2 ‎1:3000 — 1:2
کمیسیون 16 دلار به ازای هر لات
ارز پایه USC/EUC EUR/USD EUR/USD EUR/USD EUR/USD EUR/USD
حداقل اسپرد 2 پیپ 0.3 پیپ 0.3 پیپ  از 0.1 پیپ  از صفر پیپ از صفر پیپ
همچنین بخوانید:   معرفی بروکر روبوفارکس

حساب اسلامی بروکر آلپاری فارکس

آلپاری این امکان را فراهم کرده است که مسلمانان از حساب بدون سوآپ استفاده کنند. شما برای دسترسی به این اکانت باید در Mt4 حساب داشته باشید و سه شرط زیر را داشته باشید:

 • داشتن یک حساب تجاری
 • احراز هویت
 • واریز وجه

بعد از این مراحل می‌تواند درخواست حساب اسلامی دهید. پس از این کار شما می‌توانید فلزات و جفت ارزها را تا 30 روز و شاخص‌ها را تا 7 روز بدون سوآپ معامله کنید. این به این معنی است که معاملات شما در طول این مدت می‌تواند باز بماند و سوآپ به آن تعلق نگیرد.

حساب دمو در بروکر آلپاری چیست؟

حساب دمو یا آزمایشی به شما این امکان را می‌دهد که بدون درگیر کردن سرمایه خود تمام مفاهیم اولیه و کار با پلتفرم متاتریدر را به خوبی آموزش ببینید تا پس از شروع معاملات واقعی ریسک شما به حداقل برسد. دسترسی به این حساب رایگان است و شما به تمام امکانات و ابزارهای که در محیط واقعی وجود دارد، دسترسی دارید. این اکانت بر روی هر دو پلتفرم متاتریدر 4 و 5 قابل پیاده سازیست. برای ایجاد اکانت آزمایشی ابتدا باید در سایت Alpari ثبت نام نمایید. بنابراین ابتدا وارد لینک زیر شوید.

لینک وبسایت آلپاری

در صفحه باز شده نام و نام خانوادگی، ایمیل و شماره تماس خود را وارد نمایید. تیک قوانین را بزنید و سپس بر روی ادامه کلیک کنید.

ساعات ترید در بروکر Alpari

به طور کلی بازار فارکس در 5 روز هفته فعال است. ساعت کاری بروکر Alpari از ساعت 00:05 دوشنبه شروع شده و تا جمعه ساعت 23:54 ادامه دارد.

کپی تریدینگ در بروکر آلپاری

در بروکر آلپاری حساب های کپی تریدینگ ارائه نمی‌شوند. اما به جای آن می‌توانید از خدمات حساب‌های PAMM استفده کنید. حساب‌های پم در واقع نوعی مشارکت به حساب می‌آید. از آن جایی که حضور در بازارهای مالی تخصص بالایی می‌طلبد برخی افراد تمایل دارند به جای یادگیری ترید، سرمایه خود را به دست یک شخص یا شرکت حرفه‌ای بسپارند تا آن فرد با سرمایشان معامله کند و به آن ها سود بدهد. امکان استفاده از این قابلیت با انتخاب حساب PAMM امکان پذیر است. در این اکانت‌ها یک سری قوانین مشخص وجود دارد که باید طرفین از قبل آن‌ها را بپذیرند.

فرد حرفه‌ای که قصد دارد مدیریت سرمایه انجام دهد باید از همان ابتدا مقدار مشخصی سرمایه به حساب خود واریز کند و پس از این کار این مبلغ بلوکه می‌شود. در صورت ضررهای متوالی بروکر به استفاده از این سرمایه بخشی از ضررهای سرمایه گذاران را پرداخت می‌کند. اما نه کل این مبلغ را. فردی که حساب پم را مدیریت می‌کند به هیچ وجه نمی‌تواند به سرمایه سرمایه گذاران دسترسی داشته باشد. بلکه تنها می‌تواند با این پول ترید کند. درصد سودی که تریدر از سود حساب شما برداشت می‌کند به قرار داد اولیه که بین شما وجود دارد بستگی دارد و می‌تواند درصدهای متفاوتی مانند 10، 20، 30 و … داشته باشد.

انواع روش های واریز وجه به بروکر آلپاری

با وجود این که سیستم های الکترونیک پرداخت بین المللی ایران را تحریم کرده‌اند اما باز هم روش‌های مختلف برای واریز وجه به Alpari وجود دارد. این روش ها عبارتند از:

 1. واریز به کمک سیستم‌های الکترونیک پرداختی که به ایرانی ها خدمات می‌دهند مانند تاپچنج، وبمانی، پرفکت مانی، نتلر، اسکریل و … .
 2. واریز به کمک ارزهای دیجیتال. این بروکر از 50 نوع ارز دیجیتال شامل بیت کوین، اتریوم، ریپل، ترون، تتر و …  بر روی تمامی شبکه‌های موجود (TRC20, ERC20, BEP20) پشتیبانی می‌کند. واریز و برداشت به کمک تتر ارزان ترین روش به حساب می‌آید.

تنها نکته ای که باید به آن توجه ویژه داشته باشید این است که شبکه ای که قصد انتقال به آن را دارید درست انتخاب کنید. در صورت واریز اشتباه سرمایه شما غیر قابل برگشت خواهد بود.

حداقل سرمایه برای شروع فعالیت در آلپاری فارکس

پاسخ به این سوال بستگی زیادی به این دارد که شما در چه سطح از مهارتی باشید و تجربه تان از بازار چقدر است. شما حتی با 1 دلار هم می‌توانید در Alpari افتتاح حساب انجام دهید. پس اگر می‌خواهید بدانید که حداقل سرمایه برای این کار چقدر است اول باید حساب مورد نظر خود را انتخاب کنید.

اگر مبتدی هستید می‌توانیید در ابتدای کار با حساب نانو شروع کنید. حداقل سرمایه برای افتتاح این نوع حساب 1 دلار است و دارایی شما به صورت سنتی نمایش داده می‌شود. البته لازم به ذکر است که اکانت نانو در میان حساب ها بیشترین میزان اسپرد را دارد.

اگر تا حدودی تجربه کار در بازار را داشته باشید و قصد انتخاب حساب استاندارد را دارید بسته به این که پلتفرم معاملاتی شما چه باشد این حداقل مقدار متفاوت خواهد بود. حداقل سرمایه در متاتریدر 4، 20 دلار و در متاتریدر 5، 100 دلار است.

همچنین بخوانید:   کپیتال اکستند

اگر هم یک حرفه‌ای هستید و انتخاب شما اکانت‌های ECN و Pro Ecn است این حداقل مقدار از 300 تا 500 دلار است.

بررسی اسپرد، لوریج و کمیسیون در بروکر آلپاری

به طور کلی میزان اسپرد در حساب‌های معاملاتی در بروکرهای مختلف متفاوت است. و این اختلاف حتی بین حساب های مختلف در یک بروکر هم وجود دارد. اگر شما هم جز تریدرهای حرفه‌ای بازار هستید و تعداد معاملاتتان بالاست یا این که اسکلپر هستید حتما به اسپرد حساب که انتخاب می‌کمید دقت داشته باشید. خوشبختانه Spreadهای این کارگزاری نسبتا پایین است. میزان این اسپردها در حساب های مختلف آلپاری به صورت زیر است:

حساب نانو: حداقل میزان Spread در اکانت Nano 2 پیپ است. میزان اسپرد در این حساب نسبتا بالاست مثلا شما در معاملات طلا در هر معامله باید 23 پیپ اسپرد بپردازید.

حساب استاندارد: اسپرد در حساب استاندارد از 0.3 پیپ شروع می‌شود. بالاترین میزان اسپرد در این اکانت مربوط به معاملات طلا و برابر 23 پیپ است.

حساب ECN و Pro Ecn: در حساب ECN اسپرد شناور و از 0.3 پیپ شروع می‌شود و حساب پرو ای سی ان هم Spread شناور و از صفر پیپ محاسبه می‌شود.

البته دقت داشته باشید میزان اسپرد در هر یک از حساب های معاملاتی بسته به نوع جفت ارز انتخابی متفاوت خواهد بود. برای پیگیری لحظه‌ای میزان اسپرد اکانت‌های Alpari در متاتریدر می‌توانید از طریق لینک زیر اقدام کنید:

بررسی میزان اسپرد در حساب های Alpari

میزان لوریج اکانت‌ها: لوریج در حساب نانو 1:500، در استاندارد 1:1000 و در حساب ECN و Pro Ecn برابر با 1:3000 است.

کمسیون: در میان حساب های Alpari فقط حساب پرو ای سی ان  دارای کمیسیون است و مقدار آن به ازای هر لات معامه برابر 16 دلار است.

راهنمای ورود به آلپاری

پشتیبانی بروکر آلپاری از زبان فارسی

پشتیبانی از زبان فارسی بروکر آلپاری به شما کمک می‌کند تا در هر ساعت از شبانه روز بتوانید سوالات خود را بپرسید. یکی از ویژگی های بروکر ممتاز این است که از پشتیبانی خوبی داشته باشد و عملکرد آلپاری در این زمینه عالی بوده است. برای ارتباط با پشتبانی می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی زیر اقدام کنید:

ایمیل: info@alpari.com

شماره واتساپ: +7 926 7272388 (امکان تماس وجود ندارد فقط برای چت)

پشتیبانی تلگرام: Alpari_official_bot

پشتیبانی واریزها و برداشت‌ها: mailto:payments@alpari.com

نکته جالب توجه فارسی بودن پشتیبانی ها برای ارتباط با کاربران ایرانی است.

پلتفرم های فعال آلپاری

متاتریدر 4 و 5

پس از ثبت نام برای انجام معاملات در این کارگزاری باید پلتفرم‌های متاتریدر 4 و 5 را دانلود کنید. فرقی نمی‌کند که از نسخه دسکتاپ استفاده کنید یا گوشی اندروید یا IOS . زیرا متاتریدر در تمامی این دستگاه‌ها قابل نصب است. نرم افزار متاتریدر یکی از قوی ترین پلتفرم های معاملاتی است که محبوبیت زیادی بین تریدرهای فارکس دارد و Alpari دارای لایسنس قانونی Metatrader است. معمولا اکثر کسانی که قصد شروع فعالیت دارند نمی‌دانند بین  Mt 4 , 5 کدام یک را انتخاب کنند. به طور کلی نمی‌توان گفت که کدام نسخه بهتر است اما معمولا اکثریت به دلیل رابط کاربری آسان تر از متاتریدر 4 استفاده می‌کنند.

مزایای بروکر آلپاری

 • کمترین اسپرد بین تمام بروکر های بازار فارکس
 • سرور های قدرتمند که برای معاملات با تایم پایین نیز مناسب هستند
 • روش های واریز و برداشت آسان برای ایرانیان
 • پشتیبانی فارسی زبان و آموزش های مفید برای بالابردن مهارت معامله
 • استفاده از پلتفرم های متا تریدر 4 و 5
 • رابط کاربری قابل فهم و آسان برای همه
 • تنوع بالا در نمادها و حساب های معاملاتی

معایب بروکر آلپاری

 • سابقه برشکستگی در یکی از شعبه‌ها خود
 • مشکل نمایش چارت در بعضی مواقع
 • داشتن اسپرد بالا در بعضی از جفت ارزها

جمع بندی استفاده از بروکر آلپاری

بروکر آلپاری یکی از قدرتمندترین و محبوب‌ترین بروکرهای فارکس است که شما می‌توانید بدون هیچ محدودیتی در آن به فعالیت بپردازید. پشتیبانی از زبان فارسی، دارا بودن دو و نیم میلیون کاربر فعال، بالای 250 نماد معاملاتی، اسپرد مناسب، ارائه حساب اسلامی و … همه و همه موارد هستند که نشان می‌دهند Alpari جز مناسب ترین گزینه‌ها برای شروع فعالیت در بازار فارکس است. در صورتی که از وب سایت امیر تریدر نیز سرویس هایی مانند سیگنال فارکس و یا آموزش فارکس دریافت کرده اید نیز پیشنهاد می کنیم این بروکر فعال را برای سرمایه گذاری امتحان کنید.

برخی دیگر از بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان:

2.9/5 - (7 امتیاز)
Related articles

مقالات مرتبط

Reviews

دیدگاه‌ها

  یا سلام و خسته نباشید مدتی است که سایت بروکر آلپاری بدون فیلتر شکن باز نمیشه آیا سایت جایگزین ایجاد نکرده؟بروکر فیبو گروپ بجای info کلمه co رو جایگزین کرده و مشکل برطرف شده. با سپاس

  سلام شما هم خسته نباشید. بله باید با فیلتر شکن وارد بشید. فعلا که جایگزین نکردن ولی با بروکر در ارتباطیم در صورت تغییر حتما مقاله رو بروزرسانی می‌کنیم.
  ممنون از توجهتون 🌷

  ممکنه بخاطر عدم اتصالتون به اینترنت باشه یا اینکه سرور سایت آلپاری با مشکلات فنی مواجه شده باشه. برای اتصال سریع تر و راحتترتون می تونین از alpari mt4 استفاده کنین.

  عبارت “Alpari broker” به معنای “بروکر آلپاری” هستش. در این حالت، کلمه “broker” به معنای شرکت یا سازمانیه که به عنوان واسطه‌ای بین مشتریان و بازارهای مالی فعالیت می‌کنه. بروکرها به مشتریان امکان معامله در بازارهای مختلف رو میدن، از جمله بازارهای فارکس (ارزهای خارجی)، سهام، اندیس‌ها، کالاها و سایر ابزارهای مالی.