وضعیت بازار سهام آسیا

وضعیت بازار سهام آسیا

وضعیت بازار سهام آسیا رو به بهبود است و نوسانی که روز پنج شنبه در شاخص S&P500 رخ داد نتوانست  تغییری در آن به وجود آورد. سرمایه‌گذاران این واقعیت را پذیرفته‌اند که حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده (NFP) می‌تواند عملکرد قوی‌تر از حد انتظار را پس از نشانه‌های خوش‌بینانه از انتشار تغییرات استخدامی پردازش خودکار داده‌ها (ADP) نشان دهد. تحلیلگران گلدمن ساکس اولین انتشار داده های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده در سال 2023 را 225 هزار گزارش داده‌اند. نرخ بیکاری بدون تغییر در 3.7 درصد دیده می شود. در زمان انتشار، شاخص Nikkei225 ژاپن 0.70٪، SZSE Component 0.82٪، Hang Seng 0.66٪  و Nifty50 0.12٪ افزایش یافت.

سرمایه گذاران به دلیل انعطاف پذیری در بازار کار ایالات متحده نگران هستند زیرا این موضوع نشان می‌دهد که فدرال رزرو برای کنترل وضع موجود نرخ های بهره را در سطح بالا نگه می‌دارد. انتشار صورت جلسه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) قبلاً روشن کرده است که هیچ یک از سیاست گزاران فدرال رزرو انتظار کاهش نرخ بهره را قبل از CY2024 ندارند. Street واکنش قابل توجهی به انتشار داده‌های تغییر اشتغال DP نشان داد، با این حال، انتشار داده‌های رسمی اشتغال ایالات متحده، وضوح بیشتری در مورد وضعیت اشتغال ارائه می‌دهد.

در همین حال، سهام چین در بحبوحه خوش بینی تجاری چین و استرالیا تقویت شده است. انتظار می رود اقتصاد چین محدودیت های واردات کالاهای استرالیا را لغو کند. سرمایه گذاران آن را گامی مهم از سوی دولت چین برای تسریع روابط تجاری در مواقعی می دانند که پس از یک دوره طولانی قرنطینه، اقتصاد را کاملا بازگشایی می کند.

در جبهه نفت، پس از حمام خونی که در روز چهارشنبه ثبت شد، قیمت نفت به حراج جانبی خود ادامه داد. در جلسه آسیایی، طلای سیاه تلاش کرد تا بهبود خود را بالاتر از مقاومت حیاتی 75.00 دلار افزایش دهد. علیرغم گزارش اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده (EIA) از افزایش 1.694 میلیون بشکه ای در ذخایر نفت در هفته منتهی به 30 دسامبر، قیمت نفت چرخش عمده ای را نشان نداد.

خلاصه اخبار پیرامون بازار سهام آسیا

  • بهبود قابل توجه ریسک پذیری سرمایه گذاران بازار سهام آسیا
  • پس از انتشار داده های NFP ایالات متحده، بازار سهام آسیا یک حرکت قاطع از خود نشان داد.
  • قیمت نفت علیرغم افزایش هفتگی ذخایر به حرکت محدود خود ادامه داد.

منبع: Fxstreet.com

 

امتیاز دهید