وضعیت بازار سهام آسیا

وضعیت بازار سهام آسیا

به دلیل ترس از افزایش نرخ بهره فدرال رزرو، سرمایه گذاران احتیاط بیشتری دارند و بانک مرکزی چین وعده داده است که یک سیاست پولی انبساطی برای افزایش نرخ رشد ایجاد کند. بازارهای حوزه آسیایی نشان می‌دهند که سرمایه گذاران احتیاط بیشتری دارند زیرا افزایش مخارج مصرف کننده در ایالات متحده خطر افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو را مجددا افزایش داده است. معاملات آتی S&P500 پس از عملکرد ضعیف در روز جمعه موفق به افزایش اندکی شده است، با این حال، به نظر می رسد روند نزولی آن موجه باشد. بازار کار قوی در اقتصاد ایالات متحده علیرغم حماسه اخراج کارکنان توسط شرکت‌های فناوری، شانس دستیابی به نرخ پایانی 5 درصدی توسط فدرال رزرو را زودتر افزایش داده است.

|at_cta_form|

سرمایه‌گذاران در مورد بازار کار ایالات متحده سردرگم هستند، زیرا در یک مکان، حقوق و دستمزد به شدت افزایش می‌یابد و در جای دیگر، غول‌های فناوری کارمندان خود را اخراج می‌کنند. به هر حال، مخارج مصرف‌کننده به نظر می‌رسد توقفی ندارد و انتظارات انقباضی بیشتر سیاست‌ها را تقویت می‌کند. سهام چین علیرغم گزارش نادرست بانک مرکزی نتوانسته است قدرت پیدا کند. بانک مرکزی قول داده است که مصرف کلی را تسریع کند زیرا اقتصاد پس از بازگرداندن کنترل های همه گیر به محرک های پولی نیاز دارد. این گزارش می‌گوید: «سیاست پولی امسال باید دقیق و قوی باشد و نه تنها بر حمایت از گسترش تقاضای داخلی تمرکز کند، بلکه رشد اقتصادی بلندمدت و ثبات قیمت‌ها را نیز در نظر بگیرد.

در همین حال، سهام شرکت‌های ژاپن افزایش یافته‌اند زیرا رئیس بانک مرکزی ژاپن در حال بررسی سیاست انبساطی فعلی برای کنترل تورم است. رئیس جدید BoJ بر این عقیده است که افزایش فعلی تورم توسط نیروهای بین المللی حمایت می شود، بنابراین دستیابی به سطوح قبل از همه گیری برای بالا نگه داشتن تورم بسیار ضروری است. قیمت نفت نیز پس از یک حرکت صعودی شدید تا نزدیک 76.00 دلار اصلاح کرد. با این حال، به نظر می رسد که پس از تصمیم روسیه برای کاهش قابل توجه عرضه برای مقابله با تحریم های اعمال شده توسط متحدان غربی، نگرانی های عرضه عمیق‌تر شده است.

همچنین بخوانید:   برگزاری اولین جلسه فدرال رزرو در سال 2023، بررسی نکات گفته شده در جلسه FOMC

منبع: www.fxstreet.com

امتیاز دهید